Galatasaray
Giriş Tarihi : 12-11-2021 10:37   Güncelleme : 12-11-2021 10:39

Galatasaray'da Arda Turan gelişmesi

Galatasaray'da Arda Turan gelişmesi

Kemer sıkma politikası uygulayacak Galatasaray'da kıyım listesine kaptan Arda Turan da eklendi. Tecrübeli futbolcuya devre arasında veda ediliyor.

Galatasaray'da A Takım bütçesi 61 milyon eurodan 48 milyon euroya kadar çekilse de kulüp bilançosuna zarar yazmaya devam ediyor. Yönetim, ara transferde tüm tekliflere açık. Buna Marcao da dahil.

Maç kadrosuna dahi giremeyen Gustavo Assuncao ve Aytaç Kara'nın bileti kesildi. Oğulcan Çağlayan da gönderilecekler listesinde.

Sözleşmeleri sezon sonunda bitecek Arda Turan, Feghouli ve Babel'e devre arasında veda edilecek. Aslan, 8 milyon euro maaş yükünden kurtulacak hem de takımın yaş ortalamasını düşürecek. Ancak Feghouli'de sürpriz yaşanabilir. Feghouli, diğer iki isme nazaran katkı veriyor. Büyük fedakarlık yapması durumunda kalma ihtimali var.

Marcao'yu İtalyan, Kerem Aktürkoğlu'nu Fransız kulüpleri takip ediyor. Berkan, Cicaldau ve Morutan da burada değerini katladı.

Ocak ayında mali yönden iyi bir teklif gelmesi halinde her oyuncunun satışının gündeme geleceği ortaya çıktı. Fatih Terim, yönetimin gençleşme operasyonuna tam destek veriyor. Teknik ekip ve yönetim, uyumlu şekilde çalışıyor.

KULÜBEYE GEÇERSE KALIR

Fatih Terim, Arda Turan'ın ekibinde yer almasını istiyor. Ancak Arda'nın gönlü futbol oynamaktan yana. Önümüzdeki devre Arda'yı başka bir Süper Lig ekibi forması altında görmek sürpriz olmayacak.