Ankaragücü
Giriş Tarihi : 24-01-2015 16:43   Güncelleme : 24-01-2015 16:43

Ankaragücü Mehmet Yiğiner ile devam

Ankaragücü olağan genel kurulu bugün Tandoğan Tesisleri'nde yapıldı.

Ankaragücü Mehmet Yiğiner ile devam

Ankaragücü başkanlığından 7 Kasım 2014 tarihinde istifa eden Mehmet Yiğiner, 78 gün aradan sonra yapılan genel kurula katılmamasına ve oy kullanmamasına rağmen Ankaragücü başkanlığına seçildi.

Ankaragücü’nde yeni başkan Mehmet Yiğiner oldu. Mevcut Başkan Metin Akyüz’ün tekrar aday olmadığı genel kurul Ankaragücü Tandoğan Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Yoğun güvenlik önlemi altında yapılan genel kurula delegeler 2 ayrı arama noktasından geçirilerek salona alınan tesis dışındaki delegeler kartlarını aldıktan sonra genel kurulun yapıldığı salona alındı. Delegeler ve basın mensupları dışında kimse genel kurul salonuna sokulmadı. Polis ise olası bir taşkınlık yaşanmaması için bine yakın personel ve 2 adet TOMA ile genel kurul salonu çevresinde görev aldı.

Genel kurulun açılışında konuşan mevcut başkan Metin Akyüz, kendisinin emanetçi olduğunu Ankaragücü bayrağı ve sancağını taşıdığını kendi adayının Mehmet Yiğiner olduğunu başkanlığa aday olmadığını kaydetti.

Genel kurulda daha sonra gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Geçilen seçimlerde tek liste halinde başkanlığa aday gösterilen Mehmet Yiğiner genel kurula katılan ve oy kullanan 300 delegenin tamamımın oyunu alarak başkanlığa seçildi.