MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-11-2021 09:47   Güncelleme : 06-11-2021 09:53

Erdem Özgenç'ten Ankaragücü taraftarına çağrı

Erdem Özgenç'ten Ankaragücü taraftarına çağrı

Ankaragücü kaptanı Erdem Özgenç, sarı-lacivertli ekipte mutlu olduğunu belirtip, “Ankaragücü’nde olmak, nefes almak, bir şeyler verebilmek heyecan verici. Bu kutsal formaya giymeme vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lider Ümraniyespor karşısında sahada her şeyi vereceklerini vurgulayan Erdem, şunları söyledi:

“Sezon başından bu yana iyi reaksiyon verdik. Arkadaşlık seviyesi üst düzeyde. Arkadaşlığın iyi olması sahaya da yansıyor. Kulüp motivasyonu iyi. Sezon sonunda takımı layık olduğu yere getirmek istiyoruz. Hepimizin amacı bu büyük kulübü şampiyon yapmak. Kariyerimin artık sonuna geliyorum. Burada bir şampiyonluk yaşadım. Bu bende çok büyük etki bıraktı. İyi ki böyle bir şampiyonluk yaşamışım. İnşallah ikincisini yaşarız. Futbol hayatımdaki en büyük isteğim, burada ikinci şampiyonluğu kazanmak. Moral ve motivasyonumuzu bozacak bir durum yok. Elbette maç kaybedebiliriz. Ligin geride kalanında daha birçok etkenle karşılaşacağız. Ümraniye maçı çok zorlu olacak. Kırılma maçlarımızdan birisi olacak diye düşünüyorum. Yenersek üstlerine çıkacağız. Taraftarımızı özellikle bu maçta görmek istiyoruz. Taraftarımız bizim için çok büyük bir güç.”

KULÜPTEKİ BAĞ OLUMLU ETKİLİYOR

“Burada inanılmaz günler yaşadık. Maddi ve yapısal anlamda çok kötü durumdaydık. Taraftarımız her zaman bizimleydi. Kulübü belli bir seviyeye getirdiler. Taraftarımızın, ‘Buralar köy, kasaba. Sığmıyoruz biz statlara’ bestesini duymuştum. Ne zaman bunu duysam duygulanırım. O kadar büyük bir bağlılık varmış ki, insanın içine işleyebilir. Ankaragücü’nde çok farklı bir ortam, farklı bir heyecan var. Kulübü kendinize ait hissettiğinizde yaşınız ne olursa olsun daha iyi bir performans verebiliyorsunuz. Sezon başından bu yana profesyonelce çalışıyorum. Kulüpteki bağ bizi olumlu etkiliyor. Taraftarımıza bugün için mesajı ben vereyim, kenetlendik geliyoruz.”