Süper Lig
Giriş Tarihi : 03-11-2021 11:41   Güncelleme : 03-11-2021 11:44

Kulüpler vergi affı istedi

Kulüpler vergi affı istedi

Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulundu. 

Başkan Ağaoğlu açıklamasında yeni MHK başkanından 10 dakika önce haberleri olduğunu söylerken, yeni sezonda 7+4 kuralının da ertelenmesini istedi. 

Kulüpler Birliği'nin toplantısının ardından Başkan Ahmet Ağaoğlu, açıklamalarda bulundu. Yeni MHK'nin ve başkanının istekleri doğrultusunda oluşmadığını belirten Başkan Ağaoğlu, "Serdar Tatlı'nın gitmesiyle alakalı olarak kulüplerimizin ya da Kulüpler Birliği'nin bir talebi olmadı. Serdar Tatlı gitti, değişen bir şey yok. Ulusal kanalda bir yorumcu, 'Hakem hatalarının hesabını başkanlar taraftarlarına verir' dedi. Bunu Kulüpler Birliği'nin istediğini düşünüyor. Bize Merkez Hakem Kurulu Başkanı sorulmadı. Kamuoyundan 10 dakika önce arandım, öyle söylediler" yorumunu yaptı.

YABANCI KURALI KALDIRILMALI

Atamalardaki şeffaflık, gözlemci notları ve raporlarının sağlıklı olarak değerlendirilmesi, VAR ve saha hakeminin bağımsız olması, VAR'da gerekirse algoritmik bir yapıya geçilmesinin gerektiğini vurgulayan Ağaoğlu, hakemlikte akrabalık ilişkisinin de sona erdirilmesini istedi. Yabancı kuralıyla da ilgili olarak Başkan Ahmet Ağaoğlu, "Bu yıl talimat yürürlüğe girdiğinde yaşadığımız sıkıntılar herkesin malumu. Yabancı kuralı 7+4 olduğu zaman bu sıkıntıların daha da büyüyeceği çok açık. Futbol Federasyonu'yla 7+4'ün rafa kaldırılması için görüşme kararı aldık" ifadelerini kullandı.

FARKLI BİR İHALE

"Anlaştığımız, danışman şirketin 9 elemanı şu anda görüşmelere devam ediyor. Farklı bir yapıyla ihaleye çıkma düşüncesi var. 6-7-8 paketle çıkma düşüncesi var. Onun altyapısı oluşturuluyor."

300 MİLYON TL SÖZÜ VAR VERGİ BORÇLARI ÖTELENMELİ

Anadolu kulüplerimiz ciddi finansal sıkıntılar içerisinde. Sezon başında 300 milyon liralık bir söz vardı. Başkandan bu sözün ivedilikle yerine getirilmesini bekliyoruz. Yapılandırılmış vergisi ötelenmeyen tek endüstri futbol endüstrisi. Her şeyin kapalı olduğu bir dönemde 3 günde bir maç oynayarak izleyiciyi ekrana kilitledi futbol. Ülke ekonomisinin şımarık çocuğu da olmak istemiyoruz ama bütün vergilerin ötelendiği noktada biz de ötelenmesini istiyoruz. Bu konuyu tekrar gündeme getireceğiz. 300 milyon lira sözünün federasyon başkanı tarafından da yerine getirilmesi gerekiyor."