Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 01-11-2021 13:21   Güncelleme : 01-11-2021 13:26

Gençlerbirliği'nden hakem ve VAR çıkışı

Gençlerbirliği'nden hakem ve VAR çıkışı

Gençlerbirliği Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz, dün oynanan İstanbulspor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu:

"Takımımız 5 maçlık bir yenilmezlik serisinden sonra maalesef kendi sahasında İstanbulspor’a mağlup oldu.

Genel anlamda maçta kazanacak bir futbol oynadığımız söylenemez. Ancak maçın bariz şekilde önüne geçen hakemi konuşmadan geçmek, futbol ciddiyeti ile bağdaşmaz.

Ömer Faruk Turtay isimli hakem, sanki bu maçı oynatmamak üzere sahaya çıkmış. Çaldığı düdüklerle, verdiği kararlarla hem sahadaki oyuncuları, hem kulübedekileri, hem de tribündeki izleyicileri adeta çılgına döndürdü.

Özellikle ikinci yarının son yirmi dakikasının en az on dakikası futbol oynanmadan geçti. Her şeye rağmen iki takım futbolcularının da sağ duyuları sonucunda daha büyük saha olayları olmadı.

Federasyondan, özellikle de yeni MHK Başkanından rica ediyoruz; TFF 1.Lig çok zorlu ve çekişmeli geçen maçların oynandığı bir lig. Bu ligi stajyer hakemlerle yürütme alışkanlığından vazgeçsinler. Bu lig, hakem okulu değil. Bu hakemlerle ileride çok büyük futbol skandalları yaşanacağını görüyoruz. Lütfen daha deneyimli ve daha iyi hakemlerin atanmasını istiyoruz.

Ayrıca bu ligdeki büyük hakem hatalarının nedeninin biraz da VAR sisteminin olmayışına bağlıyoruz. Onun için federasyondan beklentimiz, daha çok canlar yanmadan bir an önce VAR sisteminin bu lig için de kurulmasıdır."