MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 29-10-2021 09:29   Güncelleme : 29-10-2021 09:44

19 Mayıs Stadı hayali yine başka bahara kaldı...

19 Mayıs Stadı hayali yine başka bahara kaldı...

Yapımı da yıkımı gibi yılan hikayesine dönen 19 Mayıs Stadı yine başka bir bahara kaldı.

Onca demeç sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara Güçbirliği Platformu Üyeleri'nin kabul ettiği toplantıda 19 Mayıs Spor Kompleksi'nin bu yıl sonuna kadar inşaatı başlanıp, çok kısa sürede bitirilmesi hedeflediklerini açıklamıştı.

Yılın başlarında Yavuz Donat'a konuşan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Müjdeyi Sayın Cumhurbaşkanımız verecekler" ifadesini kullanmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın koridorlarında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Ekim tarihinde Atatürk Kültür Merkezi'ne yapılan Millet Parkı'nın açılışında yeni stadın müjdesini vereceği ve çalışmaların başlayacağı ifade ediliyordu.

Ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açılışta 19 Mayıs Stadı ile "Atatürk Kültür Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binaları ile Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu'nu da içine alan Başkent Millet Bahçe'miz her yaştan insanımıza hitap eden imkanlara sahiptir " sözleri ileride 19 Mayıs Spor Kompleksi'nin Millet Bahçesi içine katılacağını ihtimalini de içinde taşıyor.

Seçim öncesi Recep Tayyip Erdoğan söz vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Mart 2017 tarihinde Kulüpler Birliği Vakfı tarafından ikinci kez düzenlenen Futbol Zirvesi'nde, "Ankara 19 Mayıs Stadı'nı yıkacağız. Yerine 35-40 bin kişilik stat yapacağız. . Proje çalışmaları bitti ihale aşamasında... Onun da süratla bitirip hizmete sunacağız" demişti.

Ancak ortada ne açıklama ne proje ne de ihale var.