Güncel
Giriş Tarihi : 27-10-2021 20:44   Güncelleme : 27-10-2021 20:54

MHK’ya kayın birader ve dünür torpili mi? 

MHK’ya kayın birader ve dünür torpili mi? 

Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na atanan Ferhat Gündoğdu’nun Futbol Federasyonu Başkanı  Nihat Özdemir’in kayın biraderi ve dünürü olan Emekli Korgeneral Mehmet İydili’in  Personel Daire Başkanlığı görevinde  bulunduğu ortaya çıktı.

Emekli Korgeneral Mehmet İyidil’in  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Egitim ve Doktirin Komutanlığı Muhabere  ve Muharebe Eğitim Dairesi Başkanlığı görevinde bulunduğu dönemde şu anda emekli olan Ferhat Gündoğdu’nun Albay rütbesiyle Personel Dairesi Başkanlığı görevi yaptığı öğrenildi.

Serdar Tatlı‘nın MHK Başkanlığı döneminde birinci sıra yedek üye olan Ferhat Gündoğdu, Metin Tokat’ın istifa etmesiyle yönetim kuruluna çağrıldı ancak ertesi gün Tatlı’nın istifa etmesiyle toplantıya katılmadan  bir günlük üye olarak anılmış oldu.  

FEVZİ BİR İDDİASI

Ferhat Gündoğdu’nun Kadıköy Cumhuriyet Başsavcısı Eren Gören tarafından mafya lideri Ali Fevzi Bir ile anlaşıp maç sonucu belirlemekle suçlanmıştı. İddianamede Ali Fevzi Bir’in Göndoğdu’ya para verip kadın temin ettiği iddia edilmişti.

Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Eren Gönen tarafından hazırlanan 5 sayfalık iddianamede, Ali Fevzi Bir ile o dönem Gaziantepspor Teknik Direktörü olan Samet Aybaba arasında geçen telefon konuşmasında, Aybaba'nın, Gaziantepspor'un galibiyeti için yardım talep ettiği belirtilen iddianamede şu ifadeler ileri sürülmüştü.

"İstanbul'da 8 Aralık 2001 günü oynanan Göztepe-Gaziantepspor maçında sanıklardan Sadık İlhan'ın orta hakem, Kenan Kozak ve Nurhan Altınsaat'ın yardımcı hakem, Ferhat Gündoğdu'nun da 4. hakem olarak görev aldığı, bu maçtan bir gün önce 7 Aralık 2001 günü Beyoğlu'nda bulunan Euro Plaza Oteli'nde sanıklar Sadık İlhan, Kenan Nurhan Altınsaat, Kenan Kozak ve Ferhat Gündoğdu'ya kadın verildiği ve parasının sanık Ali Fevzi Bir tarafından ödendiği, bu maçı Gaziantepspor'un 3-1 kazandığı görülmüştür."

Yurtspor/Özel Haber