MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 25-10-2021 21:57   Güncelleme : 25-10-2021 21:59

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan taraftara çağrı

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan taraftara çağrı

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca camianın yarın oynanacak Somaspor maçında takımı yalnız bırakmamasını istedi.

Kulüp sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Faruk Koca, "Caiamızın Somaspor maçında takımı yalnız bırakmasın. Maçın hafta içinde olması nedeniyle takımın ilgisiz kalmasını istemiyoruz. Taraftarlarımızın şartlarını zorlayarak takıma destek vermesini istiyoruz. Futbol camiasıyla, taraftarı ile anlamlıdır. Taraftarın takıma desteğinin futbolcular üzerinde pozitif etki yaptığını biliyoruz. Fedakar Ankaragücü taraftarının desteği ile daha iyi yerlere geleceğiz" dedi.

Faruk Koca sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ankaragücü taraftarı ile camiası ile büyük bir kulüp...  Yönetimdeki arkadaşlarım Ankaragücü'nün büyüklüğü ve dinamiklerinin farkında. Pandemi taraftarın takımla bütünleşmesine engel oluyor. Ankaragücü cefakar fedakar taraftarı zor günlerde takıma destek olmuştur. Pandemi öncesi 12-15 bin taraftara oynuyorduk. Bunu yakalamamız lazım. Takımımız bir ivme yakaladı. Bu ivmenin uzun süreli olması lazım. Bunun için de taraftar desteği gerek. Umarım Somaspor maçında beklediğimiz sayıyı yakalarız.  

Ondan sonra da ilginin devam edeceğini bekliyoruz. Taraftar, yönetim, teknik kadro, futbolcu üzerine düşeni yapınca başarı kaçınılmazdır. Hedefe bu inanç ve azimle ulaşacağımızı düşünüyoruz. Yarın 13.00'de müsait olan ve o coşkuyu yaşayacak taraftarları stada bekliyoruz.  Başarısız sonuçlarda eleştiriliyoruz. Bazen eleştiriyi aşan sözler de oluyor. Ama biz bunu tölare edecek bilinçteyiz. En önemli şey başarıya odaklanmak."