Kocaelispor
Giriş Tarihi : 24-10-2021 22:26   Güncelleme : 24-10-2021 22:29

Mustafa Reşit Akçay, 'Kaybettik ama üzgün değilim'

Mustafa Reşit Akçay, 'Kaybettik ama üzgün değilim'

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Gençlerbirliği'ne 2-1 yenildikleri maç sonrası "Kaybettik ama üzgün değilim" dedi. 

Maçın 70 dakikasını önde götüren ancak skoru koruyamayan ve 90. dakikada yenilen ikinci golle mağlup oldukları karşılaşmanın ardından Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "4 maç üts üste kazandıktan sonra kendi sahamızda bu maçı da kazanmak için çaba gösterdik. Üzgün değilim. Maçı kaybetmiş olabiliriz. Talihsiz bazı şeyler de yaşanmış olabilir. Takıma güvencim her zamankinden daha da arttı. Sadece taraftarımız için üzgünüm. Onlardan özür diliyorum. Takımlarını kendi sahalarında galip görmek isterdi. Bunun için çabaladık ancak benchten gelenlerin katkısı ve dikkati oldukça azdı. Bunun üzerinde duracağız. Psikolojik ve fiziksel olarak hazırlanmaları için çaba göstereceğiz. Uzun yolculuğumuz var. Bu yolda bu tip maçlar yaşanacaktır" diye konuştu.

"İlk yarıdaki taktiği sürdüremedik"

Hakem konusuna değinmek istemeyen Mustafa Reşit Akçay, "Antrenörlük hayatımda hakemlerle ilgili konuşmadım. Konuşmayacağım. Sonradan oyuna girenler ve sakatlık nedeniyle yaptığımız değişiklikler var. Bir oyuncumu yüceltip diğerini aşağı çekemem. Ama taktik olarak birinci yarıdaki devamlılığımızı sürdüremedik. Maç berabere de bitebilirdi. Netice olarak yenildik. Hataların hepsi bizim üzerimizde kalsın. Oyuncularımı konuşmak istemiyorum. Benchten giren adam eğer yüzde 60-70 yaklaşamıyorsa hata bizdedir. Bu takıma sahip çıkılmalı. Teknik adamlar genelde üveyizdir. Eleştiriliriz, kovuluyoruz. Ama futbolcular konusunda taraftarın onlara sarılmaları, sahip çıkmaları çok akılcı. Başka Kocaeli yok. Çok mantıklı yapıyorlar. Taraftarı tebrik ediyorum" dedi.