Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 23-10-2021 08:10   Güncelleme : 23-10-2021 08:16

Gençlerbirliği altyapı ağını genişletiyor

Gençlerbirliği altyapı ağını genişletiyor

Eylül ayındaki yeni dönem öncesi; Batıkent, Çankaya ve Mamak’taki tesislerde de hizmete başlayan Başkent ekibi, Yaşamkent’teki Şenol Güneş Parkı’nı 10 yıllığına kiralayıp, genç yeteneklere futbol eğitimi sunma girişimlerine hız verdi.

Gençlerbirliği’nde mevcut yönetim ile birlikte ivme kazanan altyapı çalışmalarında yeni bir adım atıldı ve kulüp, Çankaya Belediyesi tarafından ihaleye çıkılan, Yaşamkent’teki Şenol Güneş Spor Parkı’nı 10 yıllığına kiraladı.

Futbol okulu ve altyapı çalışmalarında, koronovirüs salgını nedeniyle verilen uzun aranın ardından, Eylül ayı ile birlikte yeni bir döneme geçilmiş, Beştepe İlhan Cavcav ve Etlik Hasan Polat Tesisleri’nin yanı sıra; Çankaya, Batıkent ve Mamak’ta, genç ve yetenekli çocuklar için kullanım alanları açılmıştı. Kırmızı-siyahlılar bu süreçte, kadın futbol takımları oluşturma yönünde de hamle yaptı. 2004-2009 arası doğumlu futbola meraklı kız çocukları için 30 Ekim’de Etlik Hasan Polat Tesisleri’nde seçme düzenleneceği, kulüp tarafından önceki gün duyuruldu.

YEŞİL DOKUSUYLA ÖNE ÇIKIYOR

Son girişimde ise içinde nizami ölçülerde sentetik zeminli bir futbol sahası da bulunan Şenol Güneş Parkı kiralandı. Tesis, hem futbol okulu hem de halı saha hizmeti verecek. Yaşamkent Mahallesi’nde bulunan tesiste, gündüz çeşitli yaş grupları için futbol okulu hizmeti sunulacak, tıpkı İlhan Cavcav Tesisleri’nde olduğu gibi halı saha olarak da işletilecek.

26 bin metrekarelik alanı ve 14 bin 500 metrekare yeşil dokusuyla öne çıkan park, spor teması ile dikkat çekiyor. Spor Toto Teşkilatı tarafından desteklenen parkta, 63x95 ebatlarında 6 bin metrekare futbol sahası, 182 metrekare basketbol sahası, bin 400 metrekarelik büyük koşu yolu, soyunma birimleri, fitness alanı ve çocuk oyun alanı bulunuyor.

Şenol Güneş Parkı, 2017 yılı Haziran ayında açılmıştı.