MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-10-2021 08:17   Güncelleme : 16-10-2021 08:20

Ankaragücü maçına skandal hakem ataması

Ankaragücü maçına skandal hakem ataması

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Bandırmaspor-Ankaragücü karşılaşmasına, cezası nedeni ile 8,5 aydan bu yana maç verilmeyen hakem Ramazan Keleş’i atadı.

Geçen sezon 31 Ocak’ta oynanan Ümraniyespor-Samsunspor maçında çok önemli bir hata yapan Ramazan Keleş’in 255 gün süren yasağı Bandırmaspor-Ankaragücü maçıyla sona erecek.

31 Ocak 2021’de oynanan maçın son dakikalarında, top Samsunsporlu oyuncuda iken Ümraniyeli bir oyuncunun sakatlanması üzerine hakem Ramazan Keleş oyunu durdurmuş, tedavinin ardından oyunu hava atışıyla başlatmıştı.

Ümraniyeli oyuncu Okan Derici topu alarak kaleye yönelmiş, kaleciden de sıyrılarak Ümraniyespor’u 2-1 öne geçiren golü atmıştı.

Hava atışından sonra gol olması için en az 2 oyuncunun topla oynaması gerekirken, pozisyonda bu kural ihlal edilmiş, gol geçerli sayılmıştı.

Ümraniyespor’un teknik ekibi, hem kendi oyuncuları Okan Derici’nin fair play’e aykırı davranışını hem de bu büyük hatayı telafi etmek için Samsunspor’un santrasından sonra Ümraniyesporlu oyunculardan kenara çekilmelerini ve topa müdahale etmemelerini istemiş, şu an Ankaragücü’nde forma giyen Nadir Çiftçi de topu sürüp boş kaleye golü atmıştı. Maç, bu gollerle 2-2 sona ermişti.

TFF Yönetim Kurulu, 2-2’lik sonucu tescil etmişti.