Güncel
Giriş Tarihi : 14-10-2021 18:12   Güncelleme : 14-10-2021 18:22

Şansalan FIFA şansını aldı

Şansalan FIFA şansını aldı

Merkez Hakem Kurulu, FIFA'ya bildirilecek listede yer alacak iki hakemi mercek altına aldı.  

Merkez Hakem Kurulu'nun  pazar günü Trabzonspor-Fenerbahçe arasında oynnacak kritik maça Ali Şansalan'ı, Başakşehir-Beşiktaş maçına  Atilla Karaoğlan'ı ataması beraberinde  bazı soruları da gündeme getirdi.

Ligin 9.haftasında Rizespor-Galatasaray maçındaki yönetimiyle  büyük eleştirilere hedef olan ve MHK tarafından dinlendirilmeye alınan Ali Palabıyık'ın FIFA kokartının alınması da gündemde.

MHK bu maça FIFA kokartlı Halil Umut Meler ile tecrübeli Fırat Aydınus'u  masaya yatırdı. Ancak 30 Ekim'de FIFA bildirilecek isimler arasında  Ali Palabıyık'ın yer almayacağına kesin gözüyle bakılırken, yerine Trabzonspor-Fenerbahçe maçında ortay koyacağı yönetimle Ali Şansalan'ı düşünüyor. Şanaslan iyi bir yönetim gösterdiği takdirde FIFA listesine girmiş olacak.

Kulislerde FIFA listesinde Ali Palabıyık dışında  büyük bir deprem daha   yaşanacağı konuşuluyor. FIFA Kokartlı Halis Özkahya veya Arda Kerdeşler'den birisinin de FIFA listesinden çıkarılacağı yerine  Atilla Karaoğln'ın FIFA listesine  girmesi bekleniyor. MHK bu nedenle yine kritik maçlardan biri  olan Başakşehir-Beşiktaş maçına Atilla Karaoğlan'ı atadı.

Şansalan ve Karaoğlan bu maçlarda göstereceği performans ile kendilerini FIFA listesinde bulacak. Palabıyık, Özkahya ve Kardeşler'den ikisi de FIFA listesinden çıkartılmış olacak.