Diğer
Giriş Tarihi : 14-10-2021 12:29   Güncelleme : 14-10-2021 12:33

İlk katıldığı müsabakada Türkiye Şampiyonu oldu

İlk katıldığı müsabakada Türkiye Şampiyonu oldu

2021 Türkiye Çocuk Fitness Şampiyonası heyecanı,  8-10 Ekim 2021 tarihlerinde Efes Selçuk’ta yaşandı. 

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu 2021 Türkiye Çocuk Fitness Şampiyonası ödül töreninde konuşan federasyon başkanı Niyazi Kurt, sporcuların yetişmesinde büyük rolü olan antrenörlere, kulüp başkanlarına ve ailelerine teşekkür ederek, “Dünyanın en iyi Çocuk Fitness sporcularının, gelecekte de büyükler kategorisinde yarışacak sporcuların bizim sporcularımız arasından çıkacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından farklı yaş kategorilerinde çocuklar yarıştı. Yarışmaya Ankara ekiplerinden Başkent Yıldızları Spor Kulübü damgasını vurdu. Şampiyonaya farklı yaşlarda 16 yarışmacı ile katılan Başkent yıldızları Spor Kulübü, 4 Türkiye Şampiyonluğu, 4 Türkiye ikinciliği, 3 Türkiye üçüncülüğü olmak üzere toplam 11 madalya alarak yarışmadan en çok madalya ile ayrılan kulüp oldu. 

İlk kez katıldığı yarışmada altın madalya alan sporculardan Başkent Yıldızları Spor Kulübü ve Şehit Faruk Erarslanoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Tuncay Şerifoğlu da, "İlk defa bir müsabakaya katıldım, çok heyecanlıydım ve sonucunda da birinci oldum. Beni haftanın her günü saatlerce çalıştıran, emek veren Leyla Göktürk başta olmak üzere bütün antrenörlerime teşekkür ediyorum. Daha fazla çalışıp Dünyada başarılar kazanmak için çalışacağım" diye konuştu.

Sporculara ödülleri, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve federasyon yetkilileri tarafından verildi.