MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 12-10-2021 19:47   Güncelleme : 12-10-2021 19:50

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı'dan önemli açıklamalar

Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı'dan önemli açıklamalar

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, TRT Spor’da yayınlanan ‘Hedef Süper Lig’ programının konuk oldu.

Sezon başında transfer tahtalarının kapalı olmasına rağmen başkan ve yönetimin iyi şekilde çaluıştığını ifade eden Dalcı "Planladığımız hemen hemen tüm futbolcularla anlaşmıştık. Lig başlarken 2-3 isim daha kadroya kattık. Sezon başında 11 oyuncumuz ya sakat ya da koranavirüs geçirdi. Ligin başında bunları yaşamamz ister istemez bizi zorladı. Bu dönemde hiç karamsarlığa kapılmadı. Elimizdeki sporcu kadrosuna güveniyordum. Rekabetçi bir kadro yapımız var" dedi.

4-5 hafta sonra ligin üst sıraya oynayanlar ve diğerleri olarak ikiye bölüneceğini düşündüğünü ifade eden Dalcı, " Yenilmemiş olmak, takımlar için farklı bir hedef oluyor. Bizim için bu unvanı devam ettirmek artı bir motivasyon oluyor. Ümraniyespor’un geçen sezondan bu yana istikrarlı bir yapısı vardı. Bu sezon da 4-5 iyi isimle güçlerine güç kattılar. Yine de bu kadar istikrarlı gideceklerini beklemiyordum. Manisa FK’nın da üst üste 5 maç kaybetmesi sürpriz oldu" diye konuştu.

Dalcı daha sonra şunları kaydetti:

Kadro planlaması yaparken, aldığımız oyuncuları birebir tanıyorduk. Daha önce takımlarında kaptanlık yapmış 7-8 futbolcu var. Bu birçok konuda önemli bir avantaj. Takım oturduğunda, sistemi oturttuğumda bu oyuncu kadrosuyla bu ligde ciddi bir takım olacağımızdan emindim. Lige iyi başlamak iyi ama önemli olan ligi iyi bitirmek.

Fenerbahçe’nin teknik direktörü Parreira bizlere ‘Galip gelmek için 0-0 en doğru skor. Galip gelmek için gol yemeyeceksin. 1 gol yersen 2 tane atman gerekir’ demişti. Ben de futbolcularıma bunu anlatıyorum. Bu ligde gol yemediğin zaman gol atıyorsun.

Futbolda ambiyans çok önemli. Elimdeki oyuncu portföyü bu tip atmosferlerde daha iyi performans veriyor. Transferleri yaparken Ankaragücü taraftarını düşündük. Son maçta 5 bin üzerinde bir taraftarımız vardı. Her hafta artacağını düşünüyorum. Her hafta artıyoruz. 1500 ile başladık 6000’e yaklaştık. Pandemi şartları seyircimizi olumsuz etkiledi. Önümüzdeki maçlarda 7-8 bin kişiyi bulacağımızı düşünüyorum. Taraftarımız son maçta 90 dakika susmadı. Bu bize büyük güç verdi. Lig yarışında en büyük gücümüzün taraftarımız olacağını düşünüyorum.


Play off oynamaktan önce hedefimiz ilk 2. Amacımız ligi şampiyon tamamlamak. Kadromuz şampiyon olacak kalitede. Şampiyon olarak direk üst lige çıkmak istiyoruz. Zor olabilir ama zoru başarmak için çalışacağız.

Bu ligi bilen hocalarla çalışmak çok önemli. Bunlara inanmak gerekiyor. Bu ligde kenarları iyi kullanıp, bitiricinin de iyi olması çok önemli. Biz de bunu planladık ve başarıyla uyguluyoruz.


Taraftarımız bizi en iyi yerde görmek istiyor. Duygularını çok iyi anlıyoruz. Onların bize, bizim de onlara ihtiyacımız var. Birlik olmak çok önemli. Bunu son maçta gördük. Bizi sürekli desteklemelerini istiyoruz.