TFF 1. Lig
Giriş Tarihi : 10-10-2021 14:22   Güncelleme : 10-10-2021 14:25

Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Keçiörengücü'nü zorlu maçlar bekliyor

Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Keçiörengücü'nü zorlu maçlar bekliyor

Türkiye Futbol Federasyonu TFF 1. Lig’de 10, 11, 12 ve 13. haftaların programını açıkladı. 

Bu 4 haftalık periyotta Ankaragücü Gençlerbirliği ve Keçiörengücü'nün zorlu rakipler bekliyor.

9. haftada 16 Ekim Cumartesi günü deplasmanda ligin 4. sırasındaki Bandırmaspor ile karşılaşacak Ankaragücü, 10. haftada; 22 Ekim Cuma günü Eryaman Stadı’nda Manisaspor ile mücadele edecek.
11. haftada, 30 Ekim Cumartesi günü lig üçüncüsü Eyüpspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek

Sarı-lacivertliler, 12. haftada 6 Kasım Cumartesi günü, şu an ligin tepesinde yer alan Ümraniyespor’u Eryaman Stadı’nda konuk edecek. 

Ankaragücü’nün 13. haftadaki rakibi ise deplasmanda Adanaspor olacak. 13. haftadaki bu karşılaşma 21 Kasım Pazar günü Adana’da oynanacak.

TFF 1.Lig'in 9. haftasının bay geçecek olan Gençlerbirliği 10. haftada 24 Ekim Pazar günü deplasmanda Kocaelispor ile oynayacak. 11. haftada 31 Ekim Pazar günü İstanbulspor'u ağırlayacak Gençlerbirliği 12. haftada Keçiörengücü ile 7 Kasım Pazar günü karşı karşıya gelecek. Gençlerbirliği bu zorlu süreci 20 Kasım Cumartesi günü Tuzlaspor maçıyla tamamlayacak.

Ligin son sırasında yer alan diğer başkent ekibi  9. haftada 17 Ekim Pazar günü evinde Kocaelispor ile 10. haftada  23 Ekim Cumartesi yine evinde İstanbulspor ile 11. haftada 1 Kasım Pazartesi günü deplasmanda Bursaspor ile 12. haftada 7 Kasım Pazar günü evinde Gençlerbirliği ile 13. haftada 21 Kasım Pazar günü deplasmanda Denizlispor ile oynayacak.

Bu arada Ziraat Türkiye Kupası 3. eleme turu müsabakalarının programı açıklandı. 

Maçlar 26, 27 ve 28 Ekim tarihlerinde oynanacak. 

Başkent ekiplerinin maç programı şöyle:

26 Ekim Salı:

13.00 Ankaragücü-Somaspor (Eryaman)

27 Ekim Çarşamba:

13.30 Ankara Demirspor-Yomraspor (TCDD Ankara Demirspor)

13.30 Ankara Keçiörengücü-Ağrı 1970 (Aktepe)

13.30 Etimesgut Belediyespor-Kahta 02 Spor (Sincan)

14.00 Ankaraspor-İnegölspor (Osmanlı)

14.00 Bandırmaspor-Çankaya (Bandırma 17 Eylül)

14.00 Gençlerbirliği-Pendikspor (Eryaman)