Diğer
Giriş Tarihi : 04-10-2021 13:05   Güncelleme : 04-10-2021 13:08

Dünya Şampiyonu'na ayrımcılık yapan federasyon başkanı

Dünya Şampiyonu'na ayrımcılık yapan federasyon başkanı

Dünya rekorları olan serbest dalışçı Fatma Uruk, sosyal medyada psikolojik şiddete, ayrımcılığa maruz kaldığını iddia etti.

Uruk, Su Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen'in, alkollü bir fotoğrafını basına servis etmeye çalıştığını öne sürdü. Federasyon Başkanı Özen, "Bu kriz, Milli Takım'a yapılan bir suikasttir" diye yanıt verdi.

Geçtiğimiz yıl peş peşe üç gün üç dünya rekoru kırarak adını tarihe yazdıran milli serbest dalışçı Fatma Uruk, Twitter'dan yaptığı paylaşımla Milli Takım kampında psikolojik şiddete ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kaldığını duyurdu.

İşte Uruk'un paylaşımları:

"Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha önce yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha önce kendilerine iletmiştim fakat kabul edilmedi. Şimdi de buradan ayrılmama izin verilmiyor.

Yaşadığım cendere bu tweetle kayda geçsin. Üzüntüden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de psikolojik olarak da çökmüş durumdayım. Hakkımı kanıtlayabildiğim ölçüde arayacağım.

Bana Meksika'da kalmaktan korkmadın mı, nasıl dayandın diye soruyordunuz, doğru cevabı şimdi vereyim. O koşullar bile burada yaşadıklarımdan iyiydi ve devam etmek için başka şansım yoktu. Ve ben yine yoluma devam edeceğim hiç merak etmeyin. Evet bu tweeti utanarak atıyorum ama atıyorum."