Güncel
Giriş Tarihi : 18-09-2021 22:14   Güncelleme : 18-09-2021 22:28

Rıdvan Dilmen ve TRT'nin açıklamaları kafaları karıştırdı

Rıdvan Dilmen ve TRT'nin açıklamaları kafaları karıştırdı

TRT'de yorumculuğa başlayan Rıdvan Dilmen'in yılda 8.5 milyon lira alacağı iddia edilmişti.

Bu iddialara TRT 'Rıdvan Dilmen'in maaşı o kadar' değil açıklaması yapılırken, Rıdvan Dilmen de TRT'den maaş almadığını ve almayı düşünmediğini söyledi.

TRT ve Rıdvan Dilmen'in farklı farklı açıklama yapması kafaları karıştırdı.

TRT, sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında yorumcu Rıdvan Dilmen'in kanaldan bir yılda 8,5 milyon TL kazanacağına dair ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Kanaldan yapılan açıklamada, "TRT'de spor programlarına çıkan yorumcularımıza yönelik sistematik bir şekilde yürütülen ve yalana dayanan algı operasyonları belli bir süre dikkate alınmamıştır. Ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir" ifadelerine yer verildi.

Rıdvan Dilmen 'TRT'den 1 TL para almadım, almayı da düşünmüyorum'

Rıdvan Dilmen'in TRT'de futbol yorumculuğundan kazandığı maaşla ilgili olarak, "Yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL maaş veriliyor" şeklindeki iddialara TRT Spor ekranlarında yayınlanan %100 Futbol programında cevap verdi. 

Dilmen yaptığı açıklamada, "TRT'den 1 TL para almadım, almayı da düşünmüyorum" dedi.

TRT Spor'da yayınlanan %100 Futbol programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT'den, yıllık 8.5 milyon TL maaş aldığı yönündeki iddialara canlı yayında cevap verdi.

Rıdvan Dilmen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "TRT'den 1 TL para almadım, almayı da düşünmüyorum. Sözleşmem de yok sözleşme dahi yapmadım. Sağ olsunlar beni ekranda görmek istediler hem kurum hem vatandaş. İstemeyen olabilir, beğenmeyen olabilir ona da saygı duyuyorum. Türkiye'nin yüzde 99'una ulaşan bir kanalda olduğum için ben mutluyum" ifadelerini kullandı.