Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 18-09-2021 14:14   Güncelleme : 18-09-2021 14:19

Baki Mercimek'ten Youla'nın iddialarına cevap

Baki Mercimek'ten Youla'nın iddialarına cevap

Gençlerbirliği'nde Sportif Direktör Baki Mercimek dün sitemizde yayınlanan Youla'nın Blessing Eleke transferi ile ilgili iddialarına cevap verdi.

Cevap şöyle:

“7 Ağustos’ta kulübümüzün eski futbolcusu ve değerli arkadaşım Youla, Blessing Eleke’yi sundu. Maliyetlerini sorduğumda 100 bin Avro kira bedeli, 350 bin Avro maaş istediğini söyledi. Ben bu rakamların çok yüksek olduğunu söyledim. Fakat Belçika’daki kulüple yüz yüze görüşmenin faydalı olacağını düşünerek Youla’nın bir randevu ayarlamasını talep ettim. Kendisini de bu konuyla ilgilenmesi için yetkilendirdim.

Fakat Belçika’ya gittiğimde Beerschot takımı ve oyuncunun kendi menajeri Stephen Bey hiçbir indirim yapmadılar. Başkanımız da bütçeyi çok yüksek bulduğu için konuyu askıya aldık. Bundan dolayı lige forvet transferi yapmadan başlamak zorunda kaldık.

Tüm bu anlattığım süreçte Youla emek verdi. Fakat aradan bir ay geçtikten sonra, Belçika kulübü beni direkt arayarak hiçbir menajer devreye sokmaksızın oyuncuyu bedelsiz olarak kiralayabileceklerini iletti.

Bunun üzerine biz oyuncuyu tekrar gündemimize aldık. Kulübü, bizden sadece oyuncuya kendi verdikleri maaşı karşılamamızı teklif etti. Ben de onlara, kendi oyuncunuzu ikna ederseniz düşünürüz diyerek olumlu yanıt verdim. Yapılan görüşmelerden sonra, haberde bahsedilen rakamlardan çok daha düşük bir bedelle Eleke’yi takımımıza kazandırdık.

Oyuncunun resmi menajerine konuyla ilgili Youla’ya da bilgi vermesinin doğru olabileceğini yine ben ilettim. Oyuncunun menajeri bu konuda ne gibi bir tutum sergiledi bilemiyorum. Ancak bu konu Gençlerbirliği ile değil Youla ve oyuncunun resmi menajeri arasında çözülmesi gereken bir durum.

Camiamıza futbolcu olarak emek vermiş, bu konuda da bize yardımcı olmak isteyen Youla’nın kendisine de belirttiğimiz gibi ona kapımız her zaman açık.”