Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 17-09-2021 20:34   Güncelleme : 17-09-2021 20:36

Süleyman Youla'dan Baki Mercemek'e suçlama

Süleyman Youla'dan Baki Mercemek'e suçlama

Gençlerbirliği eski futbolcusu Souleymane Youla'dan Sportif direktör Baki Mercimek'e suçlama var.

Youla, Blessing Eleke transferinde Gençlerbirliği adına yetkili olarak Beerschot V.A. kulübü ile görüşmeler yaptığını ancak daha sonra menajerlik ücretini alamadığını ifade etti.

Eleke transferini anlatan Youla,  Nijeryalı futbolcuyu Baki Mercimek'e kendisinin önerdiğini belirterek, "Baki Mercimek oyuncuyu beğendi. Transfere aracılık etmem için bana yetki belgesi verdi. Ben de Beerschot V.A. kulübü ve Blessing Eleke ile görüşüp transfer görüşmesi yaptım. Kulüp 100 bin euro kiralama bedeli, futbolcu da 350 bin euro istedi. Gençlerbirliği kiralama bedeli istediği için transfer ilk aşamada gerçekleşmedi" dedi.

Transferin son günlerinde kulübün kiralama bedelinden vazgeçmesi üzerine kendisinden habersiz oyuncunun Ankara getirildiğini ve transferin gerçekleştirildiğini ifade eden Youla, "Bana transfer konusunda yetki veren Baki Mercimek daha sonra beni devre dışı bırakıp transferi gerçekleştirmiş. Kendisi ile konuştuğum zaman menajerlik ücretini oyuncunun menajerinden almam gerektiğini ifade etti." şeklinde konuştu.

Oyuncuyu kendisinin önerdiğini, Gençlerbirliği'nin de kendisini yetkilendirdiğini söyleyen Youla, "Ben Gençlerbirliği!nde forma giymiş bir oyuncuyum. Kulübüme katkı yapmak istiyorum. Bu da benim mesleğim. Bana yapılanın etik olduğunu düşünmüyorum. Takım arkadaşım Baki Mercimek daha ilk işimde beni mağdur etti ve üzdü" dedi.