Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 11-09-2021 18:08   Güncelleme : 11-09-2021 18:11

Gençlerbirliği Futbol Okulları şimdi size daha yakın

Gençlerbirliği Futbol Okulları şimdi size daha yakın

Altyapısından yetiştirdiği isimlerle ülke futboluna büyük katkılar sağlayan Gençlerbirliği, altyapısının en önemli ayağı olan Futbol Okulları’nda yeni bir döneme giriyor.

Daha önce birçok milli oyuncu yetiştiren Gençlerbirliği Futbol Okulları, Ankara’nın birçok bölgesinde açılıyor ve genç yıldız adaylarına kapılarını aralıyor. Kız Futbol Okulları’nın da dahil olduğu proje 18 Eylül itibariyle başlıyor.

Kulüp web sitesinde konuya dair şu şekilde bir açıklama yayınlandı:

Gençlerbirliği Futbol Okulları yeni eğitim dönemine 18 Eylül’de başlıyor. 6-15 yaş grubunun katılabileceği okullarımız, bu yıl sizlere daha yakına geliyor.

Beştepe ve Etlik’ten sonra Batıkent, Çankaya ve Mamak’ta da sporcularımıza Gençlerbirliği altyapısı kalitesinde eğitim vereceğiz. Altyapı sistemimiz bünyesinde yer alan Futbol Okullarımız, altyapı antrenörlerimizin gözetiminde eğitimlerini gerçekleştirecek.

Bu yıl ilk kez futbol okullarımız kapılarını kız çocuklarına da açıyor. Futbol oynamak isteyen kız çocukları artık Gençlerbirliği’nde eğitim alabilecekler.

100 yıla yaklaşan tarihi süresince Türk futboluna sayısız yıldız oyuncu yetiştirmiş olan Gençlerbirliği olarak, kurumsallığımız, kültürümüz ve altyapı vizyonumuz ile yeni yıldız adaylarını aramıza bekliyoruz.