Güncel
Giriş Tarihi : 26-08-2021 08:53   Güncelleme : 26-08-2021 08:56

Manchester City Ronaldo'ya yöneldi

Manchester City Ronaldo'ya yöneldi

Kylian Mbappe için Real Madrid, Paris Saint-Germain'e astronomik teklif (160 milyon Euro) sunarken, Manchester City; Cristiano Ronaldo'yu renklerine bağlama niyetinde.

Bu yaz, Jack Grealish'i Aston Villa'dan 117.5 milyon Euro'ya alan City, Portekizli süper stara da kontrat teklifi sundu. Ancak, Juventus ile hala görüşmelere başlanmadı. 

Sergio Agüero'yu Barcelona'ya bedelsiz olarak kaptıran Manchester City, forvet hattı için arayışlarını sürdürüyor. Son şampiyon, ilk etapta tipik santrfor Harry Kane'i bitirmek istedi.

Ancak, Tottenham Hotspur yönetimi; Manchester City'nin çılgın teklifini kabul etmedi. Guardiola da, Kane'in alternatifi olarak Ronaldo'yu belirledi. Maviler bu transferde bonservis ödemek istemezken, Juventus'un asgari beklentisi 30 milyon Euro.

2 yıllık teklif sunuldu

İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio, Manchester City'nin Ronaldo'ya senelik 15 milyon Euro garanti ücretten 2 yıllık teklifte bulunduğunu iddia etti. Ancak, kulüpler arasında herhangi bir görüşme yapılmadı. Konuya ilişkin bir diğer detay ise, Juventus'un Ronaldo'nun ardında güçlü santrfora sahip olmaması. Morata'nın güven vermemesi, Dybala'nın sakatlıkları; Torino ekibini Portekizli yıldıza mecbur kılıyor.

Cristiano Ronaldo'nun istatistikleri

Temmuz 2018'de Real Madrid'den 117 milyon Euro bonservisle Juventus'a geçen Cristiano Ronaldo, şimdiye dek Torino ekibiyle 134 maça çıkarken, 101 gol atıp 22 asist yaptı. 

Ronaldo, Manchester City'e transfer olursa; 12 yıl sonra tekrar Manchester'a dönmüş olacak. Ancak, bu kez United'a değil, City'e.