Diğer
Giriş Tarihi : 25-08-2021 21:38   Güncelleme : 25-08-2021 21:43

Gençlik ve Spor Bakanı imzayı geç atınca milli takım maça gidemedi

Gençlik ve Spor Bakanı imzayı geç atınca milli takım maça gidemedi

Kriket Kadın Milli Takımı, bakanlık imzası yetişmediği için T20 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ne gitme hakkını kaybetti.

Kadın kriketçiler İspanya'da başlayacak T20 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ne gidebilmek için gereken Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın imzasını dün geceye kadar alamayınca sosyal medya üzerinden yardım çağrısında bulundu. Yardım çağrılarının ardından söz konusu imza atıldı ancak belgeler yetiştirilemedi. Böylece imzanın geç gelmesi nedeniyle hayaller boşa düştü.

3 KEZ BAKANLIKTAN DÖNDÜ

26-30 Ağustos tarihleri arasında İspanya'da yapılacak olan ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde mücadele etme hakkı elde eden Kriket Milli Kadın Takımı'nın yurt dışına çıkış izni Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nda... Olimpiyat öncesi başlatılan prosedürler, federasyondan kaynaklanan hatalar nedeniyle üç kez geri gönderildi. Tüm eksiklikler dün gece giderildi ve Bakan Kasapoğlu gerekli imzayı attı.

Ancak imzaya rağmen yine de millilerin İspanya'ya gitmesi sağlanamadı. Çünkü sporcuların turnuva için 24 Ağustos'ta yola çıkması gerekiyordu. 

Sosyal medya fenomeni Chaby Han ise olayı sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: