MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 24-08-2021 22:45   Güncelleme : 24-08-2021 22:47

Ankaragücü ne taraftarı ne de TFF'yi memnun edebildi

Ankaragücü ne taraftarı ne de TFF'yi memnun edebildi

Taraftarların maça girememekten şikayet ettiği Ankaragücü, Kocaelispor ile oynadığı maçta usulsüz seyirci alımınması nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkedildi.

Ankaragücü'nün Kocaelispor maçında stada gelen bir çok taraftar korona virüs testinin negatif çıktığını belirtmesine rağmen maça giremediğini iddia etmişti.

Bu nedenle stada giren taraftarlar 'Yönetim uyuma taraftara sahip çık" şeklinde tezahürat yapmıştı.

Bu arada Bekar Evi Çocukları taraftar grubu bu durumu protesto etmek için stadı terk etmişti.

Bu anlarda yönetim açıklama yapmış ve Futbol Federasyonu'nun kuralları nedeniyle taraftarın stada alınmadığını açıklamıştı.

Ancak Ankaragücü stada 'usulsüz seyirci alınması', 'saha olayları', 'talimatlara aykırı hareketleri' ve 'Müsabakalarda Uygulanacak COVİD-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat' nedeniyle PFDK'na sevkedildi.

Hukuk Kurulu'nun sevk nedenleri şöyle:

ANKARAGÜCÜ Kulübü'nün 22.08.2021 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-KOCAELİSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "usulsüz seyirci alınması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Müsabakalarda Uygulanacak COVİD-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat'ın 6/8 ve 4/2 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.