TFF 1. Lig
Giriş Tarihi : 06-08-2021 14:24   Güncelleme : 06-08-2021 14:31

TSYD Ankara Kupası'na kadın eli

TSYD Ankara Kupası'na kadın eli

54 yıldır devam eden gelenekselleşmiş TSYD Ankara Kupası'nda bu sezon TFF'nin aldığı karar doğrultusunda kadın hakemlerimiz görev alacak.

Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında 7 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’da oynanacak olan 54. TSYD Ankara Kupasında dörtlü kadın hakem grubu yönetecek.

Maçta görev alacak hakemler şöyle;

Orta hakem: Gamze Durmuş Pakkan

1. Yardımcı hakem: Sevda Çayan

2. Yardımcı hakem: Kübra Çetinkaya

4. Hakem: Asen Albayrak

Kadın hakemlerimiz müsabaka için hem çok mutlu hem de çok gururlu olduklarını dile getirdi.

“ANKARA DERBİSİ İÇİN HEYECANLIYIZ”

TSYD Ankara Kupasının 54. Yıldönümü’nde kadın hakem triosu olarak sahada olacak olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen FIFA hakemi Gamze Durmuş Pakkan, ”Ayrıca bir Ankara derbisini yönetecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Çok özel bir turnuva olduğunu biliyoruz. TSYD Ankara turnuvası geleneğini biz de devam ettireceğimiz için gururluyuz. Umarız sakatlıksız hem bizler için hem kulüpler için güzel bir maç olur” dedi.
Uzun zaman sonra seyircili bir maç yöneteceklerini ifade eden Gamze Durmuş Pakkan, sözlerine şöyle devam etti; “Global bir salgınla mücadele ediyoruz ve uzun zaman sonra stadyuma seyirci gelecek bunun için de ayrıca mutluyuz, seyirciler bizim her zaman motivasyon kaynağımız. Maçın güzel geçeceğini düşünüyorum.”

Son olarak kendilerine bu fırsatı veren MHK Başkanı Serdar Tatlı’ya ardından TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata’ya teşekkürlerini ileten Pakkan, “Bizim için çok özel emeği geçen herkese minnettarız” dedi.

“GURURLUYUZ”

Dört kadın hakem olarak böyle bir organizasyonda yer almanın gururunu yaşadığını belirten birinci yardımcı hakem Sevda Çayan, önce arkadaşlarına ardından Ankaragücü ve Gençlerbirliği kulüplerine başarılar diledi.

“GÜZEL BİR ANI OLACAK”

Müsabakanın ikinci yardımcı hakemliğini yapacak olan Kübra Çetinkaya, senelerdir süregelen TSYD Ankara Kupası’nda kendisinin ve ekibinin görev yapacak olmasından ötürü heyecanlı ve gururlu olduklarını ifade etti. Çetinkaya, “Her şeyin kendim ve ekibim adına güzel olmasını istiyorum ve Ankara’nın iki güzide takımı olan Ankaragücü ile Gençlerbirliği’ne başarılar diliyorum” dedi.
Başarılı hakem, turnuvanın kendileri için de güzel bir anı olacağını sözlerine ekledi.

“BİR İLKE İMZA ATMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Karşılaşmanın 4. Hakemliği görevini üstlenecek olan Asen Albayrak, “Bize bu fırsat verildiği için teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımın da dediği gibi çok gururluyum. TSYD Ankara Kupası'nda görev almanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.