Hentbol
Giriş Tarihi : 02-08-2021 08:10   Güncelleme : 02-08-2021 08:13

Norveç'ten sonra Fransa da maya zorunluluğuna isyan etti

Norveç'ten sonra Fransa da maya zorunluluğuna isyan etti

Norveç Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı, Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası'nda bir maça bikini yerine şortla çıkmasının ardından para cezasına çarptırılmıştı.

Bu karara tepki gösteren Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da tek tip kıyafet mecburiyetine isyan etti. Fransa Hentbol Federasyonu'na mektup yazan sporcular ve takımın antrenörü Valerie Nicolas , "Bazı oyuncular için bikini giymek karmaşık bir durum, ayrıca erkeklerin giysileri oynamak için daha rahat görünüyor" ifadelerini kullandı.

Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da, maçlara bikiniyle çıkma zorunluğuna itiraz etti. Milli Takım oyuncuları, teknik direktörleri Valerie Nicolas'ın da desteğini alarak federasyona yazdıkları mektupta, maçlara bikinili çıkma zorunluluğunun kaldırılmasını ve kendi seçtikleri kıyafeti giymeleri halinde yaptırım uygulanmamasını talep etti.

"ERKEKLERİN GİYSİLERİ OYNAMAK İÇİN DAHA RAHAT GÖRÜNÜYOR"

"Oyuncular bikiniyle rahat değiller." diyen Nicolas, kadınların özellikle regl günlerinde zorlandıklarını ifade etti. Nicolas, "Bazı oyuncular için bikini giymek karmaşık bir durum, ayrıca erkeklerin giysileri oynamak için daha rahat görünüyor." ifadesini kullandı.