Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 25-07-2021 08:23   Güncelleme : 25-07-2021 08:27

Gençlerbirliği'nde Başkan Niyazi Akdaş'tan flaş transfer açıklaması

Gençlerbirliği'nde Başkan Niyazi Akdaş'tan flaş transfer açıklaması

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş, iyi bir santrfor transferi için arayışların sürdüğünü söyledi. 

Gençlerbirliği’nde 10 Haziran’da yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen ve bu görevde yaklaşık 1.5 ayını dolduran Niyazi Akdaş, geçen sürede ağırlıklı olarak kulüp ekonomisini düzeltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verdiğini belirtip, “Yönetimdeki diğer arkadaşlarım da kendi alanlarında titiz bir çalışma yürütüyor. Bir taraftan da güçlü bir takım kurmak için adımlar atıyoruz. Şu ana kadar epey yol aldık. Hücum hattını daha da güçlendirmek için iyi bir santrfor arayışı içindeyiz. Hem sportif direktörümüz, hem yönetici arkadaşlarımız bu yönde bir çaba harcıyor. İyi bir takımla taraftarımızın karşısına çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin geçen sezon ki forvet hattını oluşturan isimlerden Stancu ve Sio ile birlikte, hücum hattına destek veren Sefa, Candeias ve Ayite, takımdan ayrıldı. Kadroda santrfor olarak, devre arasında takıma katılan Sandro Lima, alt yapıdan yetişen İlker Karakaş ve yeni transfer LuaLua bulunuyor.

DİEGO ANGELO’YA 350 BİN AVRO ÖDENDİ

Geride kalan sezonun başında 2 yıllık sözleşme imzalanan ancak geçen günlerde, kontratı karşılıklı anlaşma yoluyla sonlandırılan takım kaptanlarından Diego Angelo’nun ayrılık sürecine açıklık getiren Akdaş, şunları söyledi:

“Kendisinin geçen sezondan 200 bin Avro alacağı vardı. Ben burada kalmak istiyorum dese, sözleşmesi olduğu için hiç bir şey diyemezdik ve 450 bin Avro daha ödeme yapmak zorunda kalırdık. Toplam 350 bin Avro ödeyip kontratını bitirdik. 300 bin Avro gibi bir kazancımız oldu. Gelecek sezonki alacağı için 150 bin Avro ödemiş olduk. 300 bin Avro’ya kendi ülkesinde bir takım bulabileceğini samıyorum. Teknik direktörümüz de takım yapılanması içinde kendisini düşünmediğini söyledi. Kulüpte de kimse açıkçası kalmasını istemiyordu. Gidişi bizim açımızdan iyi oldu. Sözleşmesinden dolayı sıkıntı yaşadığımız bir başka oyuncu da Dominik Furman, onunla da uzlaşmak için arkadaşlarımız temaslarını sürdürüyor. Arda Kızıldağ için gelen teklifler vardı ancak son dönemde bu yönde bir gelişme olmadı. Biz de genç oyuncumuz bizimle devam edecek şekilde planlamamızı yapıyoruz.”

BİZİM TARAFTARIMIZIN AĞIRLIĞI ÖĞRENCİ

Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, yeni sezonda statlara kapasitesinin yüzde 50’si oranında taraftar alınması yönünde karar verirken, Gençlerbirliği yönetimi de kombine kartlarının fiyatlarını belirleyip, satışa sundu. Başkan Akdaş, kombine kart ücretlerini makul seviyede tutmaya çalıştıklarını belirtip, “Bizim taraftarımızın ağırlığı öğrenci. Onları statlarda yanımızda görmek istiyoruz. 3-4 bin civarında kombine kart satma hedefimiz var. Bu sayı 5 binleri aşarsa elbette mutluluk duyarız. Geçen sezon maçlar taraftarsız oynandı. Seyirciler de stat atmosferinde maç izlemeye hasret kaldı. Bu özlemi giderme adına, maçlarımızda daha fazla taraftarımızı göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Gençlerbirliği kulüp üyeliği için bir komisyon kurduklarını ve oradaki arkadaşlarının belirlenen program dahilinde çalıştığını aktaran Akdaş, “Aidatlarını ödemeyenler ile kulüpteki seçim için üye kaydedilmiş isimler silinecek. Gerçek anlamda Gençlerbirliği sevdası taşıyanlar, kulüp delegesi olarak kalmaya devam edecek. Araya bayram girdi, bayramdan sonra bu çalışmalar da hız kazanacak” ifadelerini kullandı.