Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 23-07-2021 13:12   Güncelleme : 23-07-2021 13:15

Gençlerbirliği'nde Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'den açıklamalar

Gençlerbirliği'nde Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'den açıklamalar

Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz, başkent ekibinin kamp gündemini ve 6-7 Ağustos tarihlerinde TSYD Ankara Şubesi’nin gerçekleştireceği turnuvaya dair açıklamalarda bulundu.

Akyüz'ün açıklamaları şöyle:

“Futbol takımımız  tesislerimizdeki çalışmalarını tamamlayarak 10 gün sürecek Kızılcahamam kampına başlamıştır.

Yirmi yedi futbolcu ile başlanacak olan kamp çalışmaları esnasında antrenman maçları organize edilmesi planlanmaktadır. 1 Ağustos tarihinde Ankara’ya dönecek olan takımımız 6-7 Ağustos tarihlerinde geleneksel olarak düzenlenen Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara şubesinin gerçekleştireceği turnuvaya katılacaktır. Turnuvada kulübümüzün yanı sıra Ankaragücü, Keçiörengücü ve Etimesgut Belediyespor olmak üzere dört takım yer alacak. 

Sezon başlarında geleneksel olarak yapılan bu turnuva, takımımızın sezon öncesi en ciddi ve yararlı hazırlık maçları özelliğinde olmaktadır. Dolayısıyla kulüp olarak bu turnuvalara her zaman çok önem vermekteyiz.

Bu sezon için yaptığımız yerli ve yabancı transferlerle oluşturduğumuz takımımızın ne durumda olduğunu varsa eksiklerini görmek açısından gerek Kızılcahamam kampı ve TSYD Kupası maçlarının iyi bir gösterge olacağına inanıyoruz.

Bugüne kadar yaptığımız takviyeler ve halen görüşmelerini yürüttüğümüz transferler neticesinde oluşturulacak takım; futbolseverlere zevk veren bir futbol izletmenin yanında, taraftarlarını mutlu edecek sonuçlar alacak bir takım haline geleceğine inanıyoruz.

Gençlerbirliği’nin transfer konusundaki tutumu; transfer sezonu olsun olmasın doğru oyuncuyu araştırıp anlaşmaktır. Bu nedenle kulübümüz transfer konusunda her an sürprizlere açıktır.”