Ç.Rizespor
Giriş Tarihi : 23-07-2021 09:41   Güncelleme : 23-07-2021 09:46

Alper Potuk Ankaragücü'nde yaptığı hareketin nedenini açıkladı

Alper Potuk Ankaragücü'nde yaptığı hareketin nedenini açıkladı

Ankaragücü'nden ayrılarak Rizespor'a imza atan Alper Potuk, Ankaragücü'nde iken Fenerbahçe'ye attığı golden sonra yaptığı hareketin nedenini anlattı.

Süper Lig’de geçen sezon Ankaragücü forması giyerken Fenerbahçe’ye attığı golün ardından yaptığı sus işaretine değinen 30 yaşındaki futbolcu, “Bu hareketim ne Fenerbahçe taraftarına, ne camiaya. Orada kırıldığım bazı noktalar olmuştu. Çok büyük indirim yapmıştım sözleşmede. 3 ay sonra takım bulmam istendi, tamam dedim, takım buldum. Bulunca farklı olaylar gelişti, çok üzüldüğüm noktalar olmuştu” dedi.

'Liste boş bırakıldı yine adım yazılmadı'

Alper Potuk sarı-lacivertlilere en çok kırıldığı konuyu ise şu sözlerle anlattı: “Fenerbahçe'de o dönem federasyona verilen bir liste var, 1 kişi boş bırakıldı, benim ismim yazılmadı. O olaylara tepki olarak içimde kalmıştı, ben bu hareketi yaptım. Yoksa ne camiaya karşı, ne taraftara karşı yapılmış bir şey değildi."

Astronomik bedelle Fenerbahçe'ye transfer oldu

Alper Potuk yabancı kısıtlamasının yine etkili olduğu 2013-14 sezonunda 6 milyon 250 bin Euro ve Henry Bienvenu ile Orhan Şam verilerek Eskişehirspor’dan Fenerbahçe’ye transfer edilmişti. Sarı-lacivertli takımda bir türlü beklentileri karşılayamayan ve 2.2 milyon Euro ücret alan orta saha oyuncusu geçtiğimiz sezon 28 kişilik kadronun dışında bırakılmıştı.