Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 14-07-2021 08:54   Güncelleme : 14-07-2021 08:59

Niyazi Akdaş, 'Cenazeyi kaldıracağız başka çaremiz yok'

Niyazi Akdaş, 'Cenazeyi kaldıracağız başka çaremiz yok'

Gençlerbirliği’nde teknik direktör, sportif direktör ve oyuncu kadrosu konusunda yapılan çalışmaların yanı sıra farklı analarda atılan adımlar da hız kazanmış durumda.

Kımızı-siyahlı ekibin başkanı Niyazi Akdaş, kulüp delegeliği, alt yapı çalışmaları ve eğitim kurumları ile ilişkiler konusunda yönetimdeki arkadaşları ile birlikte yeni planlamalar içinde olduklarını söyledi.

Yönetim seçildikleri günden bu yana geçen bir aylık süreçte kulübü nasıl düzlüğe çıkarabilecekleri konusunda toplantılar yaptıklarını belirten Başkan Niyazi Akdaş, “Bunu başaracağız. Cenazeyi kaldıracağız başka çaremiz yok. Öncelikli hedefimiz ligde ilk 5’te yer almak. Bakarsınız, Süper Lige yükselebiliriz” diye konuştu.

500-600 BİN AVRO VERECEK DURUMDA DEĞİLİZ

Süper Lig ile TFF 1. Lig arasında 80 milyon TL fark olduğunu hatırlatan Akdaş, şöyle konuştu:

“Bizim hedefimiz, üst lige çıkabilmek. Ancak önceliğimiz bütçe hedefimiz içinde kalmak. Bütçemiz 25 milyon TL. Aldığımız oyuncuların rakamları makul. 200-250 bin Avro civarında. Öyle 500-600 bin Avro verebilecek durumda değiliz. Çıkabilirsek çıkarız, belki play-off oynarız. İlk 5 içinde olacağımıza inanıyorum. Oyuncumuz Arda Kızıldağ’a talip var. 3 kulüp onu istiyor. Bizim talep ettiğimiz rakam olursa, oturulur konuşulur. Arda’yı kadromuzda devam edecek olarak görüyoruz. Ayrılırsa da onun adına mutlu oluruz.”

BİZİM YAŞAMAMIZ İÇİN ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ

“Çakma üyelerden bu kulüp temizlenecek. Bir komisyon kurduk, gerçek Gençlerbirliği sevdalılarını üye yapacağız. İlhan Cavcav, ‘Az olsun bizim olsun, üye yapıp bize küfür mü ettireceksin’ derdi. Benim öyle bir durumum yok. Hasan Şengel, bizim her zaman gönlümüzün başkanıdır. Bu kulüp için en önemli başkanlar daha önce söylediğim gibi, birincisi Orhan Şeref Apak, sonra Hasan Şengel, sonrasında da İlhan Cavcav’dır. Şu an Beştepe Tesisleri’nde ve Etlik’te spor okulumuz var. Çankaya, Sincan ve Mamak’ta da okullar açıp bu sayıyı önce 5, sonra da 10’a çıkarmayı hedefliyoruz. Altyapı bizim için çok önemli. Bizim yaşamamız için, başkasına bağımlı kalmamamız için altyapıya yatırım yapmalıyız. Öğrencilere ulaşmak konusunda sadece Atatürk Lisesi ile değil TED Ankara Koleji ile ilgili de çalışma yapmayı planlıyoruz.”