TFF 3.Lig
Giriş Tarihi : 15-01-2015 11:23   Güncelleme : 15-01-2015 11:23

Takvim satıp takımı yaşatıyorlar

Spor Toto 3. Lig 1. Grupta Şampiyonluk mücadelesi vermekte olan Zonguldak Kömürspor, kulübe gelir arayışlarını sürdürüyor.

Takvim satıp takımı yaşatıyorlar

Spor Toto 3. Lig 1. Grupta Şampiyonluk mücadelesi vermekte olan Zonguldak Kömürspor, kulübe gelir arayışlarını sürdürüyor. Kulübe gelir getirmesi ve taraftarıyla bütünleşmek amacıyla takvim projesini hayata geçiren Zonguldak Kömürspor yönetimi, 5 bin takvim bastırdı.

Takvim üzerindeki alana açık artırmayla reklam alan Zonguldak Kömürspor yönetimi, takvimleri 20 lira taban fiyattan satışa çıkartıyor. Yönetim, maça gelen taraftara ise 10 liradan satma kararı aldı.

Zonguldak Kömürspor yönetim kurulu başkanı Süleyman Caner, “Takvim üzerine aldığımız reklam ve takvimlerin satışından elde edilecek gelirle kulübümüze maddi destek sağlayacağız. Bununla birlikte 12 ay boyunca işyerleri ve evlerde asılı kalacak takvimlerle taraftarlarımızla bütünlük oluşturacağız. Tüm Zonguldakspor’u sevenleri takvim satın alarak projemize ve Zonguldakspor’umuza destek vermeye çağırıyoruz. Takvimler 20 lira taban fiyattan satışa çıkarken maça gelen taraftara 10 liradan verilecek” dedi.

Büyük borçlarımız yok

Caner , Milli takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Türkiye'deki profesyonel takım sayısından fazlalığından bahsederek 3. Lig’in kaldırılacağı yönünde ki değerlendirmelerde ilgili şu ifadelere yer verdi, “Federasyon’la bu konuda görüşme yaptım, yetkililer bana kulübün durumunu sordular. Tabi fazla borçlanmamamızı tavsiye ettiler. Çok kulüp var borcu olan, bizim öyle büyük borçlarımız yok. Büyük borçları olan ve tesisleri olmayan kulüplerin ilerleyen dönemlerde liglerden çekeceklerini belirttiler. Bizde bu mali disiplin içerisinde hareket etmeye çalışıyoruz. 7 sene amatörde zaman kaybettik. Amacımız bir an evvel 2. Lige çıkmak.'' dedi.