Hacettepespor
Giriş Tarihi : 28-06-2021 12:00   Güncelleme : 28-06-2021 12:29

Hacettepe'de yeni başkan Bülent Üstündağ

Hacettepe'de yeni başkan Bülent Üstündağ

Hacettepe Spor Kulübü’nün Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu bugün İlhan Cavcav Tesisleri’nde yer alan Hacettepe binasında gerçekleştirildi.

Yapılan genel kurulda, Bülent Üstündağ başkanlığa seçildi.

Kongre divanında Halil Erkman, Tarık Zafer Bozkurt ve Süleyman Çağlar Güdenler yer aldı. Hacettepe’nin mevcut başkanı olarak kongreye gelen Nedim Yıldırım kısa bir konuşma yaptı. Pandemi şartlarının zorluğuna değinen Yıldırım, her şeye rağmen yarışı son ana kadar götürdüklerini ve buradan birçok genç oyuncuyu hem Gençlerbirliği’ne hem de Türk futboluna kazandırdıklarını dile getirdi. Mert Çetin, Berat Ayberk Özdemir gibi isimlere Arda Kızıldağ’ı, Ömürcan Artan’ı eklediklerini söyleyen Yıldırım, yeni seçilecek başkan Bülent Üstündağ ve Gençlerbirliği başkanı Niyazi Akdaş’ın her iki kulübü de layık oldukları yere götüreceğine inandığını söyledi.

Sadettin Özkalender’in faaliyet raporunu okuması ve Suphi Acar Yalçınkaya’nın denetleme raporunu okumasının ardından oylamaya geçildi. Oylama sonucunda başkanlığa seçilen Bülent Üstündağ, Hacettepe’nin Türk futbolu ve Gençlerbirliği için olan önemini bildiğini söyleyen Üstündağ el birliğiyle iki kulübün de özlediği günlere dönmesi için çalışacaklarını söyledi.

Son olarak kongrenin kapanış konuşmasını Gençlerbirliği başkanı Niyazi Akdaş yaptı. Akdaş, Gençlerbirliği ve Hacettepe’nin bağına değinerek, Hacettepe’nin A takıma güç verdiğini, özellikle bu borçlu yapıda Hacettepe’nin öneminin bir kat daha arttığını söyledi.

Kongrenin ardından Bülent Üstündağ, eski başkan Nedim Yıldırım’a hizmetleri için bir plaket ve çiçek takdim etti.

Hacettepe'nin yeni yönetim kurulu şöyle:

Savaş Çolakoğlu, Ergün Maraşlı, Mustafa Kerem Doğan, Cem Gündüz, Kasım Tuğmener, Murat Aksoy, Dilşat Atalay, Mustafa Tekeli, Mahzar Gökhan Özdemir, Kenan Memiş, Cemal Levent Tetik, Ahmet Can Bölünmez, Mehmet Akın Dinçer, Sadettin Özkalender