Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 24-06-2021 14:31   Güncelleme : 24-06-2021 14:44

Niyazi Akdaş'tan şok açıklama 'Futbolcunun elinden parayı almışlar'

Niyazi Akdaş'tan şok açıklama 'Futbolcunun elinden parayı almışlar'

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş, katıldığı programda şok açıklamalarda bulundu.

Ostim Radyo’da Atila Kiper'in Futbol Özel programına katılan Niyazi Akdaş, yabancı bir futbolcunun bankadan parasını aldıktan sonra 150 bin eurosunu elimden aldığını söylediğini açıkladı.

Niyazi Akdaş'ın açıklamaları şöyle:

- Görevimi tamamlayıp, koltuğu delegemizin seçeceği kişiye bırakmak istiyorum.

-‘Oğlunu yönetime yazsana’ dediler. Aman kalsın biz de babadan oğula saltanat yok, saltanatı bitirdik dedim.

-Murat Cavcav, bana borcumuz 90 milyon dedi. Kendisine de 19 milyon borç görünüyor. İddiaya girdik. Kulübün borcu 100 milyondan fazlaysa sana olan borcu ödemem dedim. İddiayı ben kazandım. Bu parayı ödemeyeceğim.

-40-45 milyon bulup yabancıların parasını ödemeliyiz. Yoksa FIFA’ya şikayet ediyorlar, transfer yasağı geliyor. Faiz biniyor, borç daha çok artıyor.

-Mansur Yavaş Bey’e gittik katkı alabilmek için. Sanayi odaları, ilçe belediyelerine gidiyorum. Kendim de katkı vereceğim.

-Bir gelir bütçesi hazırladık, bu bütçenin içinde kalacağız. Hedefimiz bu sezon illa Süper Lig’e çıkmak değil. Ama çıkarsak da iyi olur. Bu yıl çıkamazsak da önümüzdeki yıllarda Süper Lig’i hedefleyeceğiz.

-Kontratı devam eden futbolcuların sözleşmelerinde iyileştirme yaparak devam etmeleri konusunda görüşmeler yapıyoruz.

-Tek imza ile yapılmış birçok imza var. Bizim kulübümüzde her zaman çift imza olmuştur. Artık en az çift imza olacak.

-Gençlerbirliği tarihinde formaya para verildiğini görmedim. Her zaman reklam karşılığı alırdık formaları. Bir baktık 600 bin TL’ye anlaşma yapılmış. Sadece sayman imzasıyla protokol yapılmış.  Bunun peşini bırakmayacağım.  Usulsüzlük tespit ettiğimde mahkemeye vereceğim.

-2 binin üzerinde üye var. Gerçek Gençlerbirliği sevdalıları aidatlarını ödedikçe devam edecek. Aidatını ödemeyenler silinecek. Seçim için üye kaydetmeyeceğim. Yapılan başvurularda Gerçek Gençlerbirliği sevdalılarının kulübe kaydını yapacağız.