Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 20-06-2021 14:49   Güncelleme : 20-06-2021 14:56

Gençlerbirliği'nde Özcan Bizati'nin açıklamalarına cevap

Gençlerbirliği'nde Özcan Bizati'nin açıklamalarına cevap

Gençlerbirliği!nin Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz Özcan Bizati'nin açıklamalarına cevap verdi.

Muammer Akyüz'ün açıklaması şöyle:

“Özcan Bizati hocamızın bir gazetede çıkan röportajında yeni sezon için başkanımızla yapmış olduğu görüşmeleri anlatmış. Bu hocamızın KENDİ tercihidir, amacım onu eleştirmek ya da anlattıklarına cevap vermek değil.

Ancak röportajın tümü değerlendirildiğinde; Gençlerbirliği yönetiminin hedefleri konusunda çok yanlış bir algı oluşturacağı anlaşılmaktadır.

Öncelikle hocamızın Ersun Yanal kadrosunda kulübümüzde çok yararlı katkıları olduğunu söylemek isterim. Teknik direktörlerin başarıları genelde kendi hanesine yazılır diğer yardımcı teknik kadrodan pek bahsedilmez.

Ersun Yanal hocanın Gençlerbirliği’ndeki başarılı döneminde Özcan Bizati’nin, Mesut Bakkal ile birlikte katkısının çok büyük olduğunu, o dönemdeki bir yönetici olarak ifade etmezsem haksızlık yapmış olurum. Ancak bizim itirazımız Gençlerbirliği’nin misyon ve vizyonunun röportajdan çıkan algıyla uyuşmadığındandır.

Başkanımızın açıklamaları, devraldığımız kulübün, mevcut durumundaki maddi ve idari yapısındaki bozuklukların ortaya konulmasından ibarettir. Bu yönetim, bunun arkasına sığınarak asla vizyonundan vazgeçmez. Sağlam ve akılcı adımlarla hedeflerimiz mutlaka yerine getirilecektir.

Gençlerbirliği, Türkiye’de hiçbir kurumdan destek almadan varlığını sürdürmüş, tesislerini tamamlamış ve mükemmel bir alt yapı oluşturmuş tek kulüptür.

Daha önceki yıllarda bırakın ülke takımlarımızı, birçok Avrupa ülke takımlarından tesislerimizi ve alt yapımızı incelemeye gelen birçok yetkili olmuştur. Özellikle o dönemlerde Türkiye’deki futbol takımlarının birçoğunda Gençlerbirliği alt yapısından yetişmiş oyuncular mevcuttu.

Gençlerbirliği en kısa sürede bu misyona döneceğine inanıyor ve planlamalarımız o çerçevede yapıyoruz.

Bu vizyon başta başkanımız Niyazi Akdaş olmak üzere tüm yönetimimizde mevcuttur. Gençlerbirliği taraftarları ve sevenleri müsterih olsun ve kulüpleri ile gurur duymaya devam etsinler.”