MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 18-06-2021 18:58   Güncelleme : 18-06-2021 19:00

Ankaragücü'nde İbrahim Akdağ krizi

Ankaragücü'nde İbrahim Akdağ krizi

TFF 1.Lig'de mücadele edecek Ankaragücü'nde İbrahim Akdağ'ın yayınladığı ayrılık mesajı kriz yarattı.

İbrahim Akdağ, 'Gururlu, güçlü Ankaragücü camiası' başlığı ile yaptığı açıklamada "Bu camiaya gelirken  beni kabullenmeyip tepki göstermiştiniz ancak sahadaki mücadelemle sizinle bir büyün olacağını o kadar iyi biliyordum ki o tepkilere rağmen anlaştım. Sizlere teşekkür ediyorum.. Sahada yerli yabancı ayırt etmeden savaşanın hakkını eksiksiz veriyorsunuz. Bu yüzden sizleri unutmayacağım" açıklaması yaptı.

Bu açıklama sonrasında Ankaragücü, takımdan ayrıldığını açıklayan futbolcusu İbrahim Akdağ'ın bu kararının kendisini bağladığını, oyuncunun tazminat ödemesi koşuluyla sözleşmesini tek taraflı feshedebileceğini bildirdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, sosyal medyası üzerinden kulüpten ayrıldığını duyuran 30 yaşındaki futbolcunun kararının kendisini bağladığı belirtildi.

İbrahim Akdağ'ın açıklamasının üzüntüyle karşılandığı aktarılan açıklamada, "Her futbolcumuzun, sözleşmesini tazminat ödemek koşuluyla tek taraflı feshetme hakkı saklı kalmaktadır. İbrahim Akdağ'ın kulübümüzden herhangi bir alacağı bulunmamaktadır. Bu konuda kulübümüzün bilgisi dışında yaptığı açıklama İbrahim Akdağ'ın kendisini bağlamaktadır. Kimse Ankaragücü'nden büyük değildir." ifadelerine yer verildi.

İbrahim Akdağ kulübün açıklaması sonrasında sözleşmesini tek taraflı fesh etmediğini ve sözleşmesinde yer alan fesih maddesine dayanarak ayrılacağını ifade etti.

İşte o açıklamalar: