Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 17-06-2021 14:25   Güncelleme : 17-06-2021 14:30

Gençlerbirliği'nde Muammer Akyüz'den açıklamalar

Gençlerbirliği'nde Muammer Akyüz'den açıklamalar

Gençlerbirliği Basından Sorumlu Asbaşkan Muammer Akyüz, kulübün yeni dönemde yapacaklarını ve hedeflerini açıkladı.

Muammer Akyüz'ün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Doksan Sekiz yıllık şanlı bir tarihi olan Gençlerbirliği’mizin son yıllardaki durumu tüm taraftar ve sevenlerini üzmektedir. Başta başkanımız Niyazi Akdaş olmak üzere hepimiz bu şartlarda elimizi taşın altına koyarak, kulübümüzü bu durumdan kurtarıp, hak ettiği yere taşımak amacı ile görev üstlendik. Taraftarımız ve delegemizin bu yönetime gösterdiği güven ve teveccühü, sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmaktadır.

10 Haziran’da yapılan genel kurulda görevi alır almaz bir gün dahi beklemeden aynı gün yönetim kurulu olarak toplanıp görev dağılımını yaptık. Yine aynı gün merhum duayen başkanımız İlhan Cavcav’ın mezarını ziyaret ederek, kulübümüzü düştüğü bu durumdan çıkartmak için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü verdik.

Yapılması gereken ilk iş, kulübün mevcut durumunun (finansal durumu, futbolcuların sözleşme ve alacakları, personel durumu vs.) bir fotoğrafını çekmekti. Aynı zamanda bu çalıma ile birlikte yeni sezon takımını kurmak için sportif direktör ve teknik direktör seçimlerinin yapılmasıydı. Bu çalışmalar hızla devam etmekte olup, en kısa zamanda sonuçlanacaktır.

Yönetimimizin öncelikli hedefleri; bir yıl sonra yapılacak olağan genel kurula kadar;

a-Kulübün bize göre büyük olan borçlarını en acillerinden başlayarak azaltmak ve sürdürülebilir bir finansman durumuna getirmek,

b-Yine bozulmuş olan kulübün kurumsal yapısını yeniden ideal bir yapıya oturtmak,

c-Kulübün ana tüzüğünde de bulunan kulüp yönetim organlarından yönetim kurulunun yanında Divan Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu gibi kurullara tam işlerlik kazandırmak.

Bu sayede kulüpte görev alan tüm Gençlerbirliği sevdalılarının (asil, yedek ayırmadan) kulübe katkılarının sağlanması ve aidiyet duygularının artırılması sağlanacaktır.

Ayrıca şeffaf bir yönetim anlayışı oturtulmaya çalışılacaktır.

d-Tabi ki spor kulüplerinin en önemli amacı, yarıştığı dallarda başarılı olmaktır. Bunun için de Gençlerbirliği’ni layık olduğu Süper Lig’e çıkartmak için gerekli her türlü alt yapı hazırlanacaktır.

Ancak ne olursa olsun bu sezon Süper Lig’e çıkalım anlayışı kısa zaman önce yaşadığımız başarısızlık ve hayal kırıklıklarının benzerlerine sebep olabilir. Onun için uzun vadeli ve sürdürülebilir bir başarı, yukarıda da bahsettiğimiz yapısal ve finansal temellerin sağlamlaştırılması ile mümkün olduğuna inanıyoruz.

Elbette bu güzide takımımızın yüzüncü yaşını kutlayacağı 2023 yılında layık olduğu Süper Lig’de şampiyonluk kovalayan bir yerde olması her Gençlerbirlikli gibi bizim de arzumuzdur.

Bahsettiğimiz bu başarı programı, yalnızca başkan ve yönetimimizin tek başına yapacağı bir iş değildir. Bu başarı yönetimimizin yanında taraftarlarımızın yerel yönetimlerimizin, özellikle de Ankaralı siyasetçilerimizin ortak çabası ile olacak. Tabi ki bu arada spor basınının da katkılarına çok daha fazla ihtiyaç duyacağız.

Dünyadaki şehirlerin en önemli marka yüzlerinden biri o şehirlerin futbol kulüpleridir. Başarılı bir futbol kulübünün bulunduğu şehrin ekonomisine sosyal yaşamına, turizmine, kısacası marka değerine çok fazla katkı yapacağı unutulmamalı. Onun için başta siyasetçilerimizin, belediye başkanlarımızın, iş insanlarımızın ve tüm Ankaralıların, Cumhuriyetin bir simgesi olan Gençlerbirliği’ne katkı sağlamalarını bekliyoruz.

Saygılarımızla

Muammer Akyüz

Gençlerbirliği Asbaşkanı

Basın Sözcüsü