Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 15-06-2021 23:07   Güncelleme : 15-06-2021 23:13

Gençlerbirliği'nin yeni başkanı Niyazi Akdaş'ın ilk tekzibi boş çıktı

Gençlerbirliği'nin yeni başkanı Niyazi Akdaş'ın ilk tekzibi boş çıktı

Gençlerbirliği'nde başkanlığa seçilen Niyazi Akdaş'ın kongre sürecinde yalanladığı haberdeki detay bugün doğru çıktı.

Yurtspor'da 2 Haziran 2021 tarihinde yer alan haberde Özcan Bizati ile yolların ayrılacağı ve yerine İbrahim Üzülmez ile prensip anlaşmasına varıldığı ifade edilmişti.

Ancak Niyazi Akdaş'ın seçim öncesinde oluşturduğu sosyal medya hesabı 'Niyazi Akdaş İletişim Ofisi' haberi yalanlamış ve gerçeği yansıtmadığını ifade etmişti.

Daha sonra Niyazi Akdaş'ın çevresine anlattığı bir olayı haberleştirince "Kulübün içine ve etrafına toplanmış çıkarcıların bu süreçte boş durmadığına şahit oluyoruz....

İlk tweetimde, "Umarım kongre sürecini, Gençlerbirliği'ne yakışır şekilde ve olgunlukla geçireceğiz" demiştim. Ama son günlerde, bu çıkar odaklarının bu olgunluğa sahip olmadığını, kendi kişisel hırslarını ve menfaatlerini, Gençlerbirliği'nin menfaatlerinin önüne koyduklarını...

... üzülerek takip ediyorum. Şunu herkes bilsin ki bizim koltuk sevdamız yoktur. Tek düşüncemiz Gençlerbirliği'nin iyiliğidir. 

Dolayısıyla, ben ve ekibime yapılan organize linç kampanyası nedeniyle adaylıktan çekildiğimi üzülerek sizlere bildirmek isterim." diyerek aday olmayacağını açıklamıştı. 

Daha sonra tekrar aday olmaya ikna edilen Niyazi Akdaş "Bizim bazı kişilerle aramızı açmak istiyorlar. Mesela bu konuşmayla Özcan Bizati'nin morali bozuldu, Ümit'in morali morali bozuldu. Ne gerek var bunlara. ' demeci verdi.

Özcan Bizati'ye yapılan ayıp üzdü

Geçtiğimiz günlerde Özcan Bizati ile bir araya gelen ve görüşlerini alan Niyazi Akdaş, kararın bugün yapılacak yönetim kurulunda verileceği ifade etmişti.

Ancak bugün çok ilginç bir olay yaşandı. Başkan Niyazi Akdaş sabah yaptığı açıklamada Özcan Bizati için 'Bence bir tek eksiği var; heyecan yok. Ben şahsen kendim olsam, orada mağlup olduğumuzda galip geldiğimizde ayrı bir reaksiyon gösteririm. Özcan hoca dümdüz, surat duvar gibi. Kendisine söyledim, ondan söylüyorum. Yoksa tabii ki içinden heyecan duyuyordur." diye garip bir açıklama yaptı.

Daha sonra kulübe çağrılan Özcan Bizati bu garip açıklamayı duyunca ipleri koparma kararı aldı ve Başkan Niyazi Akdaş'a bu sözler nedeniyle çalışma istemediğini iletti.

Daha önce tüm kararları yönetim kurulunda alacağını ifade eden Niyazi Akdaş, yaptığı hamle ile yönetim kurulu toplantısı öncesinde Özcan Bizati ile yolların ayrılmasını sağladı.