Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-06-2021 08:42   Güncelleme : 09-06-2021 08:50

Ankaragücü'nde kritik saatler

Ankaragücü'nde kritik saatler

Süper Lig’e veda eden ve ekonomik zorluklarla yürüyen Ankaragücü'nde yeni yönetimin belirleneceği genel kurullara artık saatler kaldı. 

Ankaragücü’nde olağan genel kurul yarın saat 14.00’te Eryaman Stadı’nda yapılacak. 
İkinci toplantı olduğu için çoğunluk aranmayacağından, kulüp delegelerinin başkan ve yönetim tercihleri, sandıktan çıkacak sonuçlara göre şekillenecek. Kulis faaliyetleri ve liste hazırlama çalışmaları, son dönemde hızlandı.

AKYÜZ’ÜN TARAFTARIN GÖZÜNDE AYRI YERİ VAR

Ankaragücü’nde, önceki güne kadar genel kurula tek adayla gidileceği yönünde bir görüş hakimdi. Mevcut yönetim, kendi arasında yaptığı durum değerlendirmesi sonucunda futbol şube sorumlusu Faruk Koca’yı aday gösterme kararı alırken, Koca da başkan adaylığı ile ilgili düşüncesini yazılı açıklama ile duyurdu. Bu süreçte; Murat Ağcabağ, Mehmet Yiğiner, Abidin Doğan, Bahadır Erdemir gibi isimler telaffuz edilirken, sürpriz bir gelişme yaşandı ve kulübün eski başkan vekillerinden Metin Akyüz, adaylık için öne çıktı.

Mehmet Yiğiner, başkan adaylığını düşünmezken, Murat Ağcabağ, istediği kulüp delege listesinde, üyelere ulaşabileceği telefon ve adres bilgileri olmadığı gerekçesi ile tepki gösterip, geri adım attı. Seçime kısa süre kala çalışmalara hız veren Metin Akyüz, adaylıkla ilgili ilk düşüncesini, birlikte yönetiminde görev yaptığı eski başkanlardan Mehmet Yiğiner ile paylaştı. Geçmiş dönemlerde aynı yönetimlerde yer alan ve camianın tanıdığı isimleri listesine alan Akyüz, bugün başkan adaylığı ile ilgili resmi açıklamasını yapacak.

EKONOMİK ANLAMDA KULÜBE BÜYÜK DESTEK SAĞLADI

Kulüpte bulunduğu süre içinde taraftar gözünde ayrı bir yere sahip olan Akyüz için, Yiğiner döneminde kulüp üyeliği hakkı kazanan delegelerin çokluğu ve zor dönemde görev yaparken alt liglerde kazanılan 2 şampiyonluktaki katkısı artı olarak değerlendiriliyor. Kulübün açıklanan mevcut borç yükü ise camiada, Akyüz ve ekibinin kaynak bulmada karşılaşacağı en büyük sorun olarak gösteriliyor.

31 Ekim 2019 yılında göreve gelen Fatih Mert’in ekibinde yer alan Faruk Koca, kulübe en fazla parayı veren isim olmasının yanında, bu yöndeki kurduğu önemli temaslar sonucu Ankaragücü’ne meddi destek sağlayıp, temsil anlamındaki gücüyle de sarı-lacivertli camiada öne çıkıyor. Mevcut yönetim içinden gelmesi ve takımın son 2 sezonda iki kez küme düşmüş olması, bu tablodaki eksi puan olarak duruyor.

Faruk Koca, bugün saat 11.00’de, Metin Akyüz ise saat 14.00'de başkan adaylığını açıklayıp, yönetim şablonu, proje ve hedefleri ile ilgili geniş kapsamlı basın toplantısı düzenleyecek.