Güncel
Giriş Tarihi : 08-06-2021 21:49   Güncelleme : 08-06-2021 21:52

Ümit Karan'dan ilginç şike açıklaması

Ümit Karan'dan ilginç şike açıklaması

Galatasaray'ın efsane futbolcusu, şimdilerde ise başarılı bir teknik adam olmak için çalışan Ümit Karan, birçok soruya içtenlikle cevap verdi, hiçbir konuda açık kapı bırakmadı.

'Şike yapılıyor mu?' sorusuna Karan, "Paranın olduğu yerde her şey olur" diye yanıt verdi. Karan, yöneticilerin kadrolaşması ve sistem içindeki açıklıklara dair de önemli bilgiler ve mesajlar verdi.

Ümit Karan, gündemi sallayacak demeçler verdi. Galatasaray'ın efsane golcülerinden Karan, şimdilerde teknik direktörlük kariyerini parlatmak için çalışmalarını yapıyor. Karan, kariyeri, Türk futbolunun sorunları, altyapı, yöneticilerin kadrolaşması gibi birçok konuda samimi sözler kullandı.

İşte Karan'ın açıklamalarından satır başları:

"PARANIN OLDUĞU YERDE HER ŞEY OLUR"

"Paranın olduğu yerde her şey (şike) olabilir, bilemiyorum. O dönem futboldan soğudum. Stadyuma iki sene giriş yasağım vardı. Küstüm ama pes etmedim. Ağır geldi. Ben onlarla ilk baştan beri düşmanlık ediyorum.

"BEN YÜZDE 90'LIK KISIMDA YER ALMAM"

Bu ülkede herkes bir yere, kahvaltıya falan davet edilmiştir. %90'ı katılmıştır ama ben o %10 arasında yer aldım.

"BİRİLERİNE YALVARARAK BİR YERLERE GELMEDİM"

Özel hayatınızda yaşadığınız şeyler tabii ki tercih edilmeniz etken. Bir yerlere yalvarıp gelenler var biliyoruz. Futbolun ahbap çavuş ilişkisi olmaması lazım. Federasyon başkanı iş adamı olsun da altındakiler de futbol adamı olsun.

"NEDEN FEDERASYON BAŞKANI BEN DEĞİLİM!"

Neden bir eski futbolcu federasyon başkanı değil .Mesela ben niye değilim, örnek veriyorum futbolcular daha iyi bilir. Bir tek Hamit'le olmaz bu işler. Federasyonda daha çok futbolcu olmak lazım. Dünya Kupası ev sahipliği için Almanya ile yarıştık. Ben UEFA olarak FIFA olarak karşımda iki grup görüyorum. Birinde Beckenbauer, Rummenigge gibi isimler getirmişler. Sevdiğimden söylüyorum Ali Dürüst, Nihat Özdemir gibi müteahhit getirmişsin. Ben bu organizasyonu kime veririm. Gel inşaat yapalım dersek bize vereceksin. Bizim eski futbolcularımızı kullanmamız lazım."