Ankaragücü
Giriş Tarihi : 07-06-2021 21:15   Güncelleme : 07-06-2021 21:18

Ankaragücü'nde Börven'den şok açıklamalar; 'Ayrılmak istiyorum'

Ankaragücü'nde Börven'den şok açıklamalar; 'Ayrılmak istiyorum'

Ankaragücü'nün Norveçli futbolcusu Torgeir Börven, takımındaki düzeni ve Türkiye'deki futbol ortamını şikayet etti. 

Ankaragücü'nde verimli bir yıl geçirirken, sakatlanıp sezonu kapatan santrafor Torgeir Börven, takımını ve Türk futbolundan şikayet etti. 

Türkiye'deki futbol ortamını "karmaşıklıkla" nitelendiren oyuncu; açık açık takımda kalmak istemediğini söyledi. 

Börven  "Türkiye’ye ne zaman döneceğimi bilmiyorum. Ne zaman başlayacağıma dair bilgi verilmedi, zaten orada çok fazla planlama olmuyor. Cuma mesaj atıp pazartesi antremana çağırabilirler. Bu karmaşada takımda kalmak istemiyorum. Ama beni satarlar mı, devam mı ederim onu da bilmiyorum. Oynadığım süreye göre ligin en golcü 10 oyuncusundan biriyim, elimden geleni yaptım." ifadelerini kullandı. 

Birkaç haftadır evinde tatilde olan Borven’in ülke basınına yaptığı açıklamada öne çıkan başlıklar şöyle:

-Temel olarak birinci ligde oynamaya pek hevesli değilim.

-Kasık yaralanmasından dolayı sezonu erken tamamladım, tekrar yüzde 100’e yaklaşıyorum.

– Daha iyi bir kulüpte şans yakalayacak kadar iyi olduğumu kanıtladığımı düşünüyorum. Oynanan dakika başına gol sayısına bakarsanız, ligde ilk on içinde olduğumu düşünüyorum. Verimlilik açısından da muhtemelen en üstteydim.

-Sözleşmem bir yıl daha devam ediyor. Kulübümün beni satacağına inanmıyorum. Ancak sözleşmede, belli bir para karşılığında kiralık olarak gidebileceğimi belirten bir madde var. Çok yüksek bir meblağ değil. Transfer ücretimden daha az bir para.

-Yurtdışında devam etmek harika olur. Türkiye’de çok gezmeme izin verilmedi, tribünlerde seyirci yoktu. Bu yüzden deneyimin birazını kaçırdığımı hissediyorum.

-Türkiye’de bulunduğum bir sezonda birkaç teknik direktör değişikliği yaşandı. Türkiye’de devam edersem daha net planları olan, biraz daha düzenli ve biraz daha profesyonelliğe sahip bir kulüp hayal edebiliyorum.

-Yurtdışı olmazsa, Norveç’e dönüşe açığım.

30 Eylül'de Rosenborg'dan bedelsiz olarak Ankaragücü'ne transfer edilen futbolcu, bu yıl 30 resmi maça çıkıp 10 gol, 1 asistlik katkı sağladı. 

Börven, 11 Nisan'da "adductur yırtığı" sakatlığı yaşayıp sezonu kapatmıştı. Oyuncunun Ankaragücü'nde 1 yıllık sözleşmesi daha bulunuyor.