Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 18-05-2021 19:46   Güncelleme : 18-05-2021 19:55

Arda Çakmak 'Gençlerbirliği için bütçemiz de planlarımız da hazır'

Arda Çakmak 'Gençlerbirliği için bütçemiz de planlarımız da hazır'

Gençlerbirliği adaylığına aday olan Arda Çakmak Ostim Radyo'da Atila Kiper!in sorularını cevapladı.

Arda Çakmak göreve gelmeleri halinde yapacaklarını anlatırken Murat Cavcav'ın isterse göreve devam edebileceğini ancak kararını bir an önce açıklaması gerektiğini ifade etti.

Arda Çakmak!ın sorulara verdiği cevaplar şöyle:

-Gençlerbirliği’nin Ankara takımı yapacağız. Bu potansiyeli var.

-Taraftar sayısı arttıracağız. Taraftarlarımızı kulübe üye yapıp alakası olmayanları delegelikten çıkartacağız. 2 sezon bilet parası almayalım sadece Passolig masrafını ödeyerek stadı doldursunlar.

-Benden daha iyisini yapacak varsa genel kurula gelsin aday olsun. Demokratik bir ortam. Dışardan ahkam kesenler var. Ekipte şunlar olsun bunlar olsun diyenler var. Dört yıldır kimlerle berabersek onlarla devam edeceğiz. Ekibimiz belli, kadromuz belli.

-Ailem Gençlerbirlikli. Babam ve amcam Gençlerbirliği'nde yöneticilik yaptı. Çocukluğumdan beri Gençlerbirliği’ni tutuyorum.

-Menajerlik sistemi iyi işlese bu kadar kulüp borç batağında olur mu ? Menajer para kazanırken, kulübün de para kazanması, kulübe para kazandırması gerek. Kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor. Sonuçta karar verici kulüptür. İstemediğin menajeri kulübe almazsın.

-Kongre yapılırsa göreve hazırız. Planımız bütçemiz hazır. Hemen şampiyonluğa oynayacağız diye bir durum yok. Önceliğimiz kulübü küçültüp, borçlardan kurtulup. finansal altyapımızı güçlendirmek. Alt ligde vakit geçirip toparlanmak ve gerekirse 3 sene sonra şampiyonluğa oynamak.

-Bu bir bayrak yarışıdır. Rahmetli İlhan Bey 40 sene başkanlık yaptı. Dünyada örneği yoktur. Bizler de bunu yapamayız. Yorulan, başarılı olamayan görevi bırakmalı.

-Gençlerbirliği’nin küme düşmesi kötü ama dünyanın sonu değil. Sahipsiz kalmaz. Elbet düzlüğe çıkartırız.

-Birebir konuştuğumuzda Murat Bey’in çok üzüldüğünü göz yaşlarını tutamadığını gördüm. Çok üzüldüğünü biliyorum. Belki de ‘Ben düşürdüm, ben çıkartacağım’ diyebilir. Hakkıdır ama kendisinden artık net bir açıklama bekliyoruz

-Süper Lig’den düştük. Ne başkan ne bir yönetici konuşma yaptı. Çıkıp, başkanlık konusu ve genel kurulla ilgili hiçbir açıklama yapmadı.Çık özeleştirini yap. Aksi durumda herkesin gözünde irrite oluyorsun, taraftarı tedirgin ediyorsun. Kafandaki düşünceyi açıkla herkes rahatlasın

-Şeffaflık çok önemli. Hesap verilebilir olmalı. İnternet sayfamıza tüm ekonomik gelişmeleri koyup sürekli güncelleyeceğiz.

-Akıl akıldan üstündür. Taraftarlarımızla da, büyüklerimizle de delegelerimizle de belli zamanlarda oturup konuşacağız.