Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-05-2021 09:25   Güncelleme : 16-05-2021 09:27

Ankaragücü'nde kongre kulisleri

Ankaragücü'nde kongre kulisleri

Süper Lig’de 2020-2021 sezonunu büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan ve bitime bir hafta kala bir alt lige inen Ankaragücü’nde, yeni bir döneme giriliyor.

Sarı-lacivertlilerde, yönetimin yapacağı toplantı sonrasında kulübün yeni yol haritası çizilecek.

Başkent ekibinin yönetimi daha önce salgın nedeni ile iki kez ertelenen olağan genel kurulun, 20-27 Mayıs 2021 tarihlerinde, Eryaman Stadı’nda toplanması yönünde karar almıştı.

Tam kapanmanın sona ermesinin ardından açıklanacak yeni önlemler kapsamında, dernek genel kurulları ile ilgili çıkacak karara göre kongrenin akıbeti de netlik kazanacak.

LİSTE ÇALIŞMALARI HIZ KAZANACAK

Sarı-lacivertliler başarısız geçirilen sezonunun ardından bir alt lige indiğinden ekonomik zorluk daha da büyüyecek. Kulislerde, mevcut yönetimden adayların çıkacağı konuşulurken, eski başkanlardan Mehmet Yiğiner ile eski yöneticilerden Murat Ağcabağ’ın göreve hazır olduğu ileri sürülüyor.

30 Ekim 2019 tarihinde göreve gelen yeni yönetimin başkanı Fatih Mert’in, geçen sürede çok yıprandığından ve taraftar nezdindeki tribünden gelen başkan şeklindeki olumlu havasını kaybetiğinden, yeni dönemde başkan adayı olmayı düşünmediği ifade ediliyor. Mevcut yönetime hem maddi hem de manevi anlamda büyük destek sağlayan, kulüple ilgili her konuda aktif rol oynayan ve hali hazırda futbol şube sorumluluğu görevini yürüten Faruk Koca’nın, yeni süreçte başkanlık için ön plana çıkan isim olduğu yüksek sesle dillendiriliyor.

ALINAN 2 ŞAMPİYONLUK UNUTULMADI

Yönetim içinde bulunan diğer bir isim Osman Gazi Kandaş’ın da, geçmişte gündeme gelen başkan adaylığı ile ilgili söylemlerini yeni süreçte bir kez daha yinelediği, liste çalışmaları konusunda da bazı temaslar yürüttüğü konuşuluyor.

Ankaragücü’nde son dönemde yapılan genel kurullarda başkan adaylığı konusunda kamuoyu önünde her zaman açıkça düşüncelerini açıklayan ve göreve hazır olduğunu belirten eski yöneticilerden Murat Ağcabağ’ın, mevcut koşullarda bir kez daha adaylığını ortaya koyacağı ifade ediliyor.

Ankaragücü’nde başkanlık yaptığı dönemde aldığı ve uyguladığı kararlarla çok eleştirilen ancak kulübe kazandırdığı 2 şampiyonluk sonrasında sempatisini koruyan Mehmet Yiğiner’in de bu dönemde adı başkan adayları arasında geçiyor.