Beşiktaş
Giriş Tarihi : 12-05-2021 21:09   Güncelleme : 12-05-2021 21:12

Umut Nayir Beşiktaş'a geri dönüyor mu?

Umut Nayir Beşiktaş'a geri dönüyor mu?

Beşiktaş’ın kiralık olarak Hajduk Split’e gönderdiği 27 yaşındaki futbolcu Umut Nayir, Beşiktaş'ın kendisini geri istediğini açıkladı.

Kariyeri hakkında açıklamalarda bulunan Nayir, kendisine Burak Yılmaz’ı örnek aldığını söyledi. Umut Nayir, "Burak Yılmaz benim idolüm. 35 yaşında ve harika bir profesyonel. İnşallah Lille'de şampiyon olurlar" şeklinde konuştu.

Beşiktaş’a geri dönmesiyle ilgili olarak transfer açıklamasında bulunan 27 yaşındaki futbolcu, ''Beşiktaş’a dönebilirim ya da burada da kalabilirim. Beşiktaş beni geri istiyor ancak Hajduk'un opsiyonu var. Eğer Beşiktaş ve Hajduk anlaşırsa, kalacağım'' ifadelerini kullandı.

Nayir, Hajduk’da kalıp kendini geliştirmek ve sonrasında daha iyi olmak istediğini de itiraf etti. 

 


Hajduk Split'in Umut Nayir transferindeki opsiyonu
Hırvat takımı, 27 yaşındaki forveti Beşiktaş'tan sezon sonuna kadar satın alma opsiyonuyla kiraladı. Eğer Hajduk Split'in Nayir'in bonservisini almak istiyorsa Beşiktaş'a 400 bin Euro ödeyecek.

Umut Nayir Hajduk ve Beşiktaş'ta kaç gol attı?
Umut Nayir, geride bıraktığımız sezonda Hajduk Split forması ile 23 maça çıktı. Nayir bu maçlarda 6 gol atıp 1 asist yaptı. Öte yandan 2018-19 sezonunda Beşiktaş'a katılan Umut Nayir, siyah - beyazlı forma ile de 30 maçta 6 gol atıp 1 asist yaptı.