Güncel
Giriş Tarihi : 06-05-2021 16:13   Güncelleme : 06-05-2021 16:15

Avrupa Süper Ligi takımlarına ceza geliyor

Avrupa Süper Ligi takımlarına ceza geliyor

Avrupa Süper Ligi girişimi hüsran ile bitti. UEFA, aralarında Barcelona, Real Madrid, Juventus gibi devlerin de olduğu kulüplere ceza verecek. 

Avrupa'nın 12 dev kulübü, Avrupa Süper Ligi girişimiyle gündeme oturmuştu. Yalnızca 48 saat süren Avrupa Süper Ligi girişiminin ardından yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Buna göre; UEFA; Avrupa Süper Ligi gibi bir girişimin tekrar oluşmaması adına yaptırım uygulamaya hazırlanıyor. 

12 kulüp için yaptırım yolda

ESPN'in haberine göre; Avrupa Süper Ligi girişiminin üstünden 2 hata geçtikten sonra UEFA, 12 kulüple ilgili yaptırımları görüşmeye başladı. UEFA, söz konusu kulüplere ceza vermeye hazırlanıyor. 

Girişimden ayrılanlara daha hafif ceza

İddiaya göre; Avrupa Süper Ligi projesinden ayrılan kulüpler olan Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham ve Inter'e daha hafif cezalar gelecek.

Real Madrid ve Barcelona'ya ağır yaptırım

İtalyan ekipleri Juventus ve Milan ise oluşumdan ayrılma kelimesini kullanmazken, söz konusu tepkileri anlayışlı karşıladıklarını belirten açıklamalar yapmıştı. Real Madrid ve Barcelona ise ikinci bir açıklama yapmadı.

UEFA, Real Madrid, Barcelona ve Juventus'a ağır bir yaptırım uygulamayı planlıyor. Bu yaptırımın 2 yıl Avrupa kupalarından men cezasına kadar gidebileceği öne sürülüyor.