Ankaragücü
Giriş Tarihi : 27-04-2021 10:01   Güncelleme : 27-04-2021 10:03

Ankaragücü'nde Atakan Çankaya belirsizliği

Ankaragücü'nde Atakan Çankaya belirsizliği

Ankaragücü'nün başarılı savunmacısı Atakan Çankaya için belirsizilik sürüyor.

Genç oyuncu için Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer çalışması yürüttüğü ifade edilirken Ankaragücü yönetimi oyuncunun sezon sonunda bitecek sözleşmesinin opsiyon kullanılarak uzatılacağını ifade ediyor.
Ancak Atakan Çankaya'nın daha önce yaptığı "Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Ama şöyle bir durum da var. Sözleşmemde hem kulübü hem de beni ilgilendiren maddeler var. +1 yıl opsiyonlu. İki tarafın da bazı şeyleri yerine getirdiğinde 1 yıllık daha kontratım var. Ama şuan ki haliyle sezon sonu kontratım bitiyor." açıklaması kafaları karıştırıyor.

Ümit Milli takım forması da giyen Atakan Çankaya'nın opsiyonunun kulüp tarafından uzatılabilmesi için belirli sayıdaki maçta forma giymesi gerektiği ifade ediliyor.

Ancak son haftalarda sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Atakan Çankaya için bilerek oynamıyor iddiaları da hayli yoğun.

Bu konuda Ankaragücü yönetiminin sessizliği taraftarlar tarafından tepki ile karşılanırken, bazı taraftarlar da Atakan Çankaya'nın sakatlık numarası yaptığına inanıyor.