Ankaraspor
Giriş Tarihi : 21-04-2021 09:35   Güncelleme : 21-04-2021 09:41

Melih Gökçek'in takımı Ankaraspor küme düşmeye çok yakın...

Melih Gökçek'in takımı Ankaraspor küme düşmeye çok yakın...

Melih Gökçek ailesinin takımı Ankaraspor küme düşmeye çok yakın...

Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda porfesyonel takıma dönüştürdüğü Ankara Büyükşehir Belediyespor, daha sonra Büyükşehir Belediye Ankaraspor, Ankaraspor AŞ ve Osmanlıspor adını almıştı.

Sezon başında ismini yine Ankaraspor yapan Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek'in kurucu başkan olduğu mavi beyazlılar, Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettirmesi sonrası iftifa kaybetmeye başladı. 

Belediye kaynakları kesilince transfer yasağı bile gelen Ankaraspor'da başkanlığa Melih Gökçek'e çok yakın isimlerden Mehmet Emin Katipoğlu getirilmişti.

Mehmet Emin Katipoğlu da düşüşü önleyemedi.

TFF 1.Lig'de sezonun bitmesine 3 maç kala 23 puanla 17 sırada kalan Ankaraspor kalan maçları kazansa da kümede kalması mucizelere bağlı.

Ankaraspor'un kümede kalması için tüm maçlarını kazanması, üstünde bulunan Akhisarspor'un 2 maçını kaybetmesi bunun yanında Menemenspor'un da 3 maçtan puan alamaması gerekiyor.

Menemenspor'un bu hafta evinde Eskişehirspor ile oynayacağı maçtan 1 puan alması halinde ise Ankaraspor TFF 2.Lig'e düşecek.