Ankaragücü
Giriş Tarihi : 20-04-2021 08:07   Güncelleme : 20-04-2021 08:10

Ankaragücü'nde Hikmet Karaman izin verdi İsmail Atasoy açıkladı!

Ankaragücü'nde Hikmet Karaman izin verdi İsmail Atasoy açıkladı!

Ankaragücü'nde gözden kaçan ilginç olaylar yaşanıyor...

Taraftarların takım hakkında bilgi almamasından şikayetçi olan basın sözcüsü İsmail Atasoy sakatlıklarla ilgili açıklamaların teknik heyetin bilgisi ve uygun görüşü doğrultusunda, ihtiyaç duyulduğunda yapıldığını açıklamıştı.

İsmail Atasoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sevgili Ankaragüçlüler; Futbolcularımızın sakatlıkları ile ilgili bilgi paylaşımı, teknik heyetimizin bilgisi ve uygun görüşü doğrultusunda, ihtiyaç duyulduğunda kulüp resmî sayfamızda hafta içerisinde yayınladığımız idman raporu içerisinde yer almaktadır. Saygılarımla" ifadelerini kullanmıştı.

Bu gelişmeden tam iki gün sonra teknik kadro izin vermiş olmalı ki İsmail Atasoy kulüp sitesinden Saba Lobjanidze, Torgeir Börven ve Aliou Badji’nin sakatlıkları ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama 

Özellikle pandemi sürecinden sonra olağandan daha yoğun bir maç trafiğine maruz kalan futbolcularda gözlenen kas ve iskelet sistemi yaralanmaları artışı tüm futbol kulüplerinin bugünlerde yaşadığı en önemli sorunlardan biridir. Maalesef takımımızda da milli takım maçları dönüşü sıkışık maç takviminde görülen bu yaralanmalarla ilgili kamuoyuna bilgilendirme yapma gerekliliği oluşmuştur.

Gürcistan Milli takımıyla oynadığı maçlar sonrası sol arka uyluk bölgesi kaslarında (biseps femoris kası uzun başı) kas yorgunluğuna bağlı aşırı gerilme ve ödem gelişen Saba Lobjanidze’nin tedavisine devam edilmekte olup Denizlispor maçı öncesi sporcumuzun son durumu yapılacak saha testleri sonucu tekrar değerlendirilecektir.

Gençlerbirliği maçının ikinci yarısında sakatlanarak oyunu tamamlayamayan Torgeir Borven’in ise sol kasık bölgesinde adduktor longus kasının tendonunda tama yakın kopma saptanmış olup sporcumuzun tedavisi sağlık ekibimiz tarafından sürdürülmektedir. Bu yaralanma sonrası Borven’in öngörülen spora dönüş süresinin yaklaşık 8 hafta olması beklenmektedir.

Beşiktaş maçının ilk yarısında sol arka uyluk bölgesi kaslarındaki ağrı nedeniyle maça devam edemeyen Aliou Badji’nin biseps femoris kas grubunda düşük dereceli kısmi yırtık ile fasyada kanama saptanmış olup futbolcumuzun tedavisine başlanmıştır.

İsmail Atasoy
MKE Ankaragücü Spor Kulübü Basın Sözcüsü