Güncel
Giriş Tarihi : 12-04-2021 19:31   Güncelleme : 12-04-2021 19:34

Saran Group, UEFA ile Orta Asya hakları için anlaşmaya vardı 

Saran Group, UEFA ile Orta Asya hakları için anlaşmaya vardı 

Saran Group; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Türkmenistan’daki yayıncılık faaliyetleri için UEFA ile var olan mutabakatını uzattı.

Onlarca spor organizasyonunu uydu ve mobil uygulama üzerinden izleyicilerle buluşturan Saran Group, Orta Asya ülkelerinde yürürlükte olan yayıncılık anlaşmalarını 3 yıl süreyle uzattı.

UEFA’nın çatısı altında toplanan; “Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Süper Kupa ve Avrupa Konferans Ligi” gibi organizasyonların, televizyon, mobil ve çevrimiçi platformlarda sunulabilmesi gibi mevcuttaki anlaşmalarını sürdürdü. Saran Group; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Türkmenistan gibi ülkelere yaptığı yayın akışını bu anlaşma ile devam ettirebilecek.

5 aylık süreç Saran Group lehine sonuçlandı

Aralık 2020’de Team Marketing Ajansı tarafından başlatılan Orta Asya ihalesi için çeşitli yayıncılık şirketleri çevrim içi platformlardan tekliflerini sundu. Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi gibi organizasyonların 2021-2024 yılları arasındaki yayın hakları için Saran Medya Grubu, bu alandaki imtiyazını korudu. Saran, Gürcistan hariç tüm ülkelerde yayın haklarına sahip. Gürcistan’daki organizasyonlar Telco Silknet tarafından yürütülüyor.

2018’den beri Orta Asya’daki yayın haklarına sahip

2018-19 sezonu itibariyle Orta Asya ve bazı Doğu Avrupa ülkelerindeki UEFA organizasyonlarının yayın haklarına sahip olan Saran Group, Orta Asya’da uydu yayıncılığı yapan; “CBC Sport ve AzTV (Azerbaycan), Qazsport (Kazakistan), Q Sport (Kırgızistan), Varzish TV (Tacikistan), Turkmenistan Sport (Türkmenistan) ve Uzreport TV (Özbekistan)" kanallarına yayın ve görüntü servisi yapıyor.