Ankaragücü
Giriş Tarihi : 04-04-2021 19:05   Güncelleme : 04-04-2021 19:06

Hikmet Karaman '1 maç kazanmayla bir şey olmaz'

Hikmet Karaman '1 maç kazanmayla bir şey olmaz'

Ankaragücü'nde Hikmet Karaman, Antalyaspor karşılaşmasının ardından açıklamalar yaptı.

Hikmet Karaman, ''Ankaragücü'ne 4. gelişim. Çok farklı bir duygu. Kimyamız uyuşuyor. Beştepe'nin ruhu başka. Önemli olan, geldiğimden beri oynadığımız maçların bazı bölümlerinden zevk aldım'' dedi.

Ersun Yanal ve ekibi Antalyaspor'u tebrik eden Karaman, ''İnanılmaz bir taktik savaşı vardı. Televizyonda izleyenler yakalayabiliyor mu? Hocam bu nasıl bir taktik savaşı diyebilirler. Antalyaspor'un da pozisyonları var. Maç öncesi ne dedik? 22 maçta aldıkları beraberlik ortada. 22 maçta 4 kere mağlup olmuş. Geriden oyun kurmada ayakları iyi. Naldo'nun ayağı iyi. Geriden oyun kurmada iyi durumda. Çok organize bir takım. Ersun Yanal ve ekibinin takdir edilecek bir durumu var. Diğer maçları çok daha rahat oynamıştım'' ifadelerini kullandı.

Bu lig çok farklı yere gidebilir

Ankaragücü'nün en önemli özelliğinin her an gol atabilmek olduğunu kaydeden Karaman, ''Antalyaspor'un bulduğu goller ortada. Rakipten kapıyorlar ve atak yaparak gol atıyorlar. Geriden oyun kurma organizasyonu yapıyorlar. Her antrenör kendisini geliştirir. İyi şeyler yaptık. Yoksa golü yerdik. 11 kişi tamamlamak önemliydi. 3 oyuncumuz milli takıma gitti. Sabo ile konuştum. Zor maçlara çıktı. Sabo'nun net pozisyonu var. İkinci yarıda pozisyonu iyi alsa daha iyi olurdu.Teknik adamlar açısından iyi bir maç oldu. Hakan Özmert'in çıkması planlarını sekteye uğratabilir. Ancak; bizim bir özelliğimiz var. Her an gol atabiliriz. Çok da güzel bir gol attık. Gol vuruşu da iyiydi. Rakibe de pozisyonlar verdik. Her şeyden önemlisi 3 puandı. Üsttekiler kaybediyor. Alttakiler kazanıyor. Bu lig çok farklı yere gidebilir'' dedi.

Başkent ekibinin taraftarları hakkında övgüyle bahseden tecrübeli teknik adam, şunlar söyledi:

''Ankaragücü taraftarı çok farklı, çok! Bunu daha önce de söyledim. Başkent ekibinin uzun yıllardan gelen bu özelliğini sportif anlama değerlendirmek gerekiyor. Bunu yöneticilerimiz yapacak. Dünyanın hiçbir yerinde başkent ekibinin bu kadar güçlü taraftarı olamaz. Bursaspor ve Trabzonspor'u saymıyorum. Anadolu'da diğer takımlara bakın. Çok iyi taraftarlar var. Ankaragücü taraftarı farklı. Biz şımarmayacağız''

1 maç galip gelmeyle hiçbir şey olma

Karaman, çalışmaya devam edeceklerini söyledi ve sözlerini noktaladı:

''Türkiye'de teknik adamlar da yöneticiler de medya da bilmeli. 1 maç galip gelmeyle hiçbir şey olmaz. Biz profesyoneliz. Çalışacağız. Oyuncu geliyor müthiş, 2 ay sonra oynamıyor. Niye? Teknik direktörü oyuyor. Alper takıma sahip çıkmaya başladı. Eski günlerinde dönmeye başladı. Antalyaspor'u da tebrik ediyorum. İnsan görüyor. Ona göre de kafasında güzel şeyler şekilleniyor.''