Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 01-04-2021 19:57   Güncelleme : 01-04-2021 20:02

Gençlerbirliği'nde Özcan Bizati ligde kalacak puanı açıkladı

Gençlerbirliği'nde Özcan Bizati ligde kalacak puanı açıkladı

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Özcan Bizati kulüp e-dergisinin sorularını yanıtladı.

Hocam öncelikle iki haftalık süreci sormak istiyorum. Kısıtlı bir zamanda hazırlanılan Fenerbahçe maçı ve ardından Kasımpaşa maçı. Bu iki haftayı siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hakikaten kısa bir dönem oldu ama sonuçlarını iyi bir şekilde aldık. Arkadaşlarımızın, personelimizin katılımı, futbolcularımızın yüzde yüzünü vermeleri, mental anlamda oyuna iyi konsantre olmalarıyla totalde bir başarı elde ettik. Sadece teknik kadronun başarısı değil, kulüp başarısı olarak olmak gerekiyor. Oyuncularımızın başarısı olarak görmemiz de gerekiyor çünkü sahada mücadele eden oyuncularımız bize iyi dönütler verdiler, mental olarak iyi hazırlandılar. Sonuç olarak da Fenerbahçe maçından üç puan aldık. Kasımpaşa maçı biraz daha farklıydı, işin gerçeği. Biraz daha süremiz vardı. O süremizde biraz daha detaylar üzerinde durduk ama Fenerbahçe’den daha farklı bir formata sahip takımla oynayacaktık, dikine daha iyi işler yapabilen, oyunu ortadan oynayabilen bir takımla oynayacaktık. Kasımpaşa karşılaşmasına da oyuncularımız çok iyi hazırlandılar, hep birlikte çok iyi hazırlandık. Fenerbahçe maçında yüzümüz gülmeye başlamıştı, bunu devam ettirdik. Bu duyguyu devam ettirince de ortaya çıkan birliktelik; ortak duygu, ortak takım davranışı oluştuğunda mücadele de zaten kendiliğinden gelmeye başladı. Artık birbirimize sarılıyoruz, bütün burada herkes birbirimize sarılıyoruz. Bu birliktelik de başarıyı getiriyor.

Gelmeden önce muhakkak ligi ve Gençlerbirliği’ni izliyordunuz. Gördüğünüz eksiklik neydi ve İlk dokunuş olarak ne yaptınız?

 Öncelikle oyuncularımızla iyi bir diyalog kurmamız gerekiyordu. Benim burada personelle, eski personelle daha öncesinde birlikte çalışmamızın verdiği bir avantaj vardı. O avantajı iyi kullandık. Zaten karakterimiz gereği elindeki veren, mücadeleci bir yapıdayız. Maç kaybedebiliriz ama biz yenilmeyiz. Sahada kötü duruma düşmeyiz, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu karakterde olan oyuncular da bize çok iyi dönüt verdiler, bunu sahaya yansıttılar. Mücadele etrafında toplandık.

Milli aralar bazen takımlara fren gibi olur ama bu ara aslında sizin için avantajlı oldu diyebilir miyiz?

Milli arayı iyi değerlendiriyoruz. Takımımız eskisinden iyi oynayacak, ancak bu her takımı yeneceğiz anlamında değil. Biz Fenerbahçe ve Kasımpaşa maçında verdiğimiz hataları burada daha da azaltıyoruz. Aytemiz Alanyaspor maçını iyi oynayacağız, daha iyi mücadele edeceğiz. Ancak bu kazanacağız anlamında bir şey değil, eskiye göre hatalarımızı azaltacağız. Hatalarımızı azalttığımızda da puan ve puanlar almaya devam edeceğiz. Milli takım arası bizim takım çalışmalarımız, birlikteliğimiz, bütünlüğümüz ve taktiksel açıdan çok çok önemliydi.

Milli aradan sonra nasıl bir Gençlerbirliği bizi bekliyor olacak? Siz savaşçı bir takım kimliği için ısrarla vurgu yapıyorsunuz.

Kesinlikle. Oyuncularımızın katılımı inanılmaz, bunu tekrar söylemek istiyorum. Kişilikleri de bu mücadeleci yapıya çok uygun. Önde oynayan, önde basan bir takım da olacağız ilerde ama bunun için bir süreç lazım. Bu süreç geliştiğinde de bu oluşacak ama biz sahanın her yerinde savaşabilecek bir takıma doğru gidiyoruz. Küçük küçük kırılmalarımız var, onlar da çok küçük. O da bazen iyi niyetten devam etsinler istiyoruz, biz tabi hakemlik değil antrenörlük yapıyoruz, düdük çalmıyoruz mesela bazı faullerde (Antrenman maçlarında) ve orada küçük kırılmalar oluşuyor. Biz, o kırılmaları da atlattığımızda hakemler bizim aleyhimize kötü bir karar verseler bile onları da yenebilecek duruma geleceğiz.

Ligin geri kalanı için puan hedefi koydunuz mu yoksa maç maç mı plan yapıyorsunuz?

Maç maç gitmemiz gerekiyor ama totalde baktığında 42-45 aralığının ligde kalmak için yeterli olacağını düşünüyorum. Ben hayatımın her alanında biraz daha garantici bir insanımdır, 45 puanın garanti olacağını ama 42 puanın da yetebileceğini düşünüyorum.

Son olarak ligin son bölümü için camiaya ne mesaj vermek istersiniz?

Biz birlikte olduğumuzda neler başarabileceğimizi gösterdik. Taraftarlarımızdan her yerde bize destek vermelerini bekliyoruz. Kulübümüze destek olsunlar, oyuncularımıza destek olsunlar. Biz puan almaya devam edeceğiz, onlar da sosyal medyada, her yerde bizim için puan almaya devam etsinler.