Güncel
Giriş Tarihi : 27-03-2021 22:15   Güncelleme : 27-03-2021 22:22

A Milli Takım tarih yazıyor. Norveç'i de farklı geçtiler

A Milli Takım tarih yazıyor. Norveç'i de farklı geçtiler

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 2. maçında Norveç'i 3-0 yendi ve puanını 6'ya çıkardı. 

Ay-yıldızlılar harika bir oyun ortaya koyarak Vikinglere nefes aldırmadı. A Milliler'in gollerini Ozan Tufan (2) ve Çağlar Söyüncü'den geldi. İlk maçında Hollanda'yı 4-2 yenen Türkiye, grupta nağmalup olarak lider durumda bulunuyor.

Grubun 3. hafta maçında A Milliler 30 Mart'ta evinde Letonya'yı konuk edecekken, Norveç, Karadağ deplasmanına gidecek. Hollanda'nın deplasmandaki rakibi ise grubun zayıf halkası Cebelitarık olacak.

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde grup maçlarına harika bir başlangıç yaptı. Grubun 2 güçlü takımı Hollanda ve Norveç karşısında net galibiyetler alan Ay-yıldızlılar bir ilke imza attı. Türkiye, tarihinde ilk kez Dünya Kupası elemelerine 2'de 2 yaparak başladı ve hem yazın oynanacak Avrupa Şampiyonası hem de önümüzdeki sene yapılacak Dünya Kupası için turnuvanın en güçlü adaylarından biri olduğunu ispatladı.

Türkiye, Dünya Kupası'na katılma yolunda büyük mesafeleri çok kolay katediyor. 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde grup maçlarında güçlü rakipleri Hollanda ve Norveç'i hiç zorlanmadan geçen A Milliler, tarih yazıyor. Yazın oynanacak Avrupa Şampiyonası için çok olumlu sinyaller veren Ay-yıldızlılar, turnuvada kupaya talip olan en güçlü adaylardan biri olduğunu şimdiden ispatladı.

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda Hollanda'yı evinde 4-2 ve Norveç'i ise İspanya'da 3-0 ile geçen Türkiye, tarihinde ilk kez Dünya Kupası elemelerine 2'de 2 yaparak başladı.